17°

Рівненський рибоохоронний патруль взяв участь у засіданні, щодо вирішення проблеми із забрудненістю Басового Кута

Третього вересня 2021 представники Рівненського рибоохоронного патруля взяли участь у засіданні  IV круглого столу з формування дорожньої карти відновлення та розвитку Басівкутського озера, який організовуйся за ініціативи ГО «Басівкутська громада» та депутатів Рівнеради.

Захід відбувся у конференц-залі головного корпусу Національного університету водного господарства та природокористування.

Основною метою засідання стало питання важливості вирішення проблеми із забрудненістю Басового Кута та інших водойм у місті. Розглянули проєктні роботи, а також першочергові кроки в рамках дослідження науковцями університету водного господарства та природокористування.

Очищення приток Усті – один з пріоритетів проєкту, розробленого науковцями Національного університету водного господарства та природокористування. Він має на меті зробити чистими річку та Басівкутське озеро.

У деяких притоках вчені зафіксували перевищення нітритного азоту в майже двісті разів.

“Ми оцінили критичний стан поверхневих вод цих потічків і запропонували конкретні заходи, визначили загальну суму, яку потрібно витратити на упорядкування цих потічків – забезпечення покращення кисневого режиму, зменшення надходження сполук. Проєкт приблизно вартістю 1,5 млн грн. Це є сума, яка підйомна для території і громади міста Рівне”, – каже завідувач кафедри екології НУВГП, доктор сільськогосподарських наук, професор Микола Клименко.

У Басівкутському озері наразі заборонено купатися через кишкову паличку. Водойма в такому стані через недостатню роботу відповідальних – вважає депутат Микола Бляшин. Про це він розповів на тематичному заході в НУВГП.

“Сьогодні основним завданням круглого столу було донести, що озеру слід мати відповідального власника. Наша пропозиція, колег-депутатів: щоб створити окреме спеціалізоване комунальне підприємство, яке буде відповідальне за стан річки, озера, його очищення і зупинення його погіршення”, – пояснює Микола Бляшин.

“ПЛЕСО” – саме таку назву матиме структура в разі її створення. Ціна питання – близько 700 тисяч гривень з бюджету міста. Проєкт щодо проведення заходів з приведення до норми санітарного стану водойм передбачає проведення робіт у 5 етапів. Загальна їх вартість складе близько 47-ми мільйонів гривень. Зокрема, за словами депутата, Басів Кут навіть не внесений до кадастрової карти.

Ті, хто не розділяють ідеї створення нового комунального підприємства, стверджують що куди раціональнішим рішенням було б створити структурний підрозділ уже в існуючому – Тресті Зеленого Господарства, адже сфера його діяльності перетинається з реалізацією заходів щодо очистки озера. За словами доцента профільної кафедри НУВГП, на папері комплекс необхідних заходів уже готовий – далі справа за депутатами.

А на самі роботи, в 2021 році коштів не виділено. Однак ситуація може змінитись уже на найближчих сесійних засіданнях. Зокрема і те, чи буде створене “ПЛЕСО”, нове комунальне підприємство, яке стане суб’єктом, відповідальним за водні об’єкти у місті.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp