23°

Рівненський суд скасував дозвіл на розробку кар’єру вартістю 108 млн грн

Рівненський окружний адміністративний суд задовольнив позов Сарненської окружної прокуратури в інтересах держави до Державної комісії України по запасах корисних копалин, Державної служби геології та надр України, Рівненської обласної ради та приватного товариства про визнання протиправними та скасування протоколу ДКЗ України, рішення Рівненської обласної ради та спеціального дозволу на користування надрами граніту загальною площею 20 га та вартістю кар’єру 108 млн грн.

Так, у червні 2016 року ДКЗ України протиправно розглянула матеріали попередньої геолого-економічної оцінки родовища, подані одним із підприємств області.

Прокурорами встановлено, що вказане підприємство на час подання документів до Комісії не було надрокористувачем, не мало спеціального дозволу на надрокористування, а тому не могло подавати відповідні документи для отримання протоколу апробації.

З огляду на це, протокол засідання колегії ДКЗ України, як і всі інші погоджувальні та дозвільні документи, прийняті на його основі, є незаконними та підлягали скасуванню у судовому порядку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp