18°

Рівнерада просить Генпрокурорку й Держпраці розслідувати аварію на Рівнеазоті

Депутати Рівнеради 22 липня звернулися до Офісу генпрокурора й Держслужби з питань праці щодо аварії на “Рівнеазоті”. Просять розслідувати причини й наслідки викиду нітрозних газів та притягнути винних до відповідальності, в тому числі кримінальної.

Звернення щодо розслідування аварії на “Рівнеазоті” розглянули на засіданні Рівнеради. Підготував його депутат Олег Осуховський, в тексті вказав, що уповноваженні особи “Рівнеазоту” не надали інформації про характер надзвичайної ситуації, потенційну загрозу для людей.

“Про обсяги викидів та тип отруйних речовин, що потрапили до атмосфери. Своїми діями, зокрема спробами ухилитися від інформування населення та експертних служб про надзвичайну ситуацію представники підприємства грубо порушили Закон України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”, тим самим наразили на небезпеку життя та здоров’я власних працівників, мешканців навколишніх тергромад, зокрема Рівного”, – озвучив він текст звернення.

Депутати звернулися до Генпрокурора України та керівництва Держслужби України з питань праці з вимогою перевірити дії працівників та керівництва підприємства, розслідувати причини й наслідки аварії. У випадку встановлення порушення законодавств притягнути винних до відповідальності, в тому числі кримінальної.

Звернення підтримали 37 міських обранців, жодного голосу проти не було, двоє депутатів не голосували.

Джерело: Суспільне