11°

Рівнерада прийняла звернення президента щодо позбавлення громадянства та мандатів “депутатів-втікачів”

Другим питанням порядку денного позачергової сесії Рівнеради стало питання “Про звернення депутатів Рівненської міської ради до Президента України Зеленського В. О. про введення санкцій щодо народних депутатів України, посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та олігархів, які втекли за кордон у період з 30 січня по 15 лютого та не повернулися в Україну до 00:00 годин 16 лютого 2022 року”.

Зокрема, пропонувалося позбавити громадянства України народних депутатів України, посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, які без поважних причин виїхали закордон у період з 30 січня по 15 лютого та не повернулися в Україну до 00:00 годин 16 лютого 2022 року.

Також пропонується ухвалити рішення РНБО України про повернення у державну та комунальну власність стратегічних підприємств та підприємств-монополістів електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, які належать олігархам, які втекли за кордон у період з 30 січня по 15 лютого та не повернулися в Україну до 00:00 годин 16 лютого 2022 року.

І третім пунктом пропонувалося позбавити мандатів народних депутатів та депутатів місцевих рад, які без поважних причин виїхали закордон у період з 30 січня по 15 лютого та не повернулися в Україну до 00:00 годин 16 лютого 2022 року, чим порушили присягу народного депутата та депутата місцевих рад під час Російської агресії.

Джерело: ITV