15°

Рівні володіння англійською мовою: як визначити власний та обрати курси відповідно до нього

Вимога знати англійську мову на конкретному рівні сьогодні нерідко зустрічається в більшості вакансій. Причому не тільки для роботи в міжнародних компаніях або участі в закордонних програмах навчання. Сьогодні знання англійської є не просто примхою, а необхідністю, адже вона присутня в більшості сфер життя сучасної людини. Найпопулярнішим варіантом навчання на сьогодні стали курси. Але щоб обрати ті, що підійдуть найкраще, потрібно розуміти свій рівень знань англійської мови. Як встановити його та діяти далі – про це в матеріалі від schoolguide.in.ua.

Системи класифікації

Сьогодні існує дві основні класифікації рівнів англійської мови – європейська та міжнародна.

Європейська

Більше відома, як CEFR – це найпопулярніша система класифікації (оцінки) знань англійської. Саме вона найчастіше використовується інтерв’юерами та приймальними комісіями. В цій системі 3 рівні володіння англійською мовою, кожен з яких розбитий ще на 2 підрівні. Таким чином, їх виходить 6:

  • А1 (початковий);
  • А2 (передсередній);
  • В1 (середній);
  • В2 (вище середнього);
  • С1 (просунутий);
  • С2 (професійний).

Міжнародна

Цей варіант менш популярний, але все ж він продовжує використовуватися. Наприклад, для виставлення оцінки за іспит Cambridge EFL. Від європейської класифікації міжнародна відрізняється тим, що тут 5 рівнів:

  1. Базовий.
  2. Середній базовий.
  3. Вищий середній.
  4. Базовий просунутий.
  5. Вищий просунутий.

Як визначити свій рівень знання англійської?

Мало знати, які саме бувають рівні англійської мови. Щоб правильно визначитися з ними для себе, майбутній студент повинен всебічно себе оцінити. Для цього необхідно перевірити рівень кожної з чотирьох ключових навичок: сприйняття на слух (аудіювання), написання, мовлення та читання. 

Щоб дізнатися відповідь, не обов’язково одразу записуватися на курси. В інтернеті сьогодні представлено безліч варіантів перевірок, які зазвичай не займають багато часу. Однак варто враховувати, що це лише приблизний результат, оскільки дуже часто онлайн-тести не організовують перевірку мовлення. Крім того, для отримання більш точних даних рекомендується пройти 2-3 тести та подивитися, який підсумок буде переважати.

Більш правдоподібний результат можна отримати, тільки якщо записатися на курси. Перед початком навчання там завжди перевіряють рівень знання мови. За умови, звісно, якщо майбутній студент збирається продовжувати навчання, а не починати його з нуля. У такому разі тестування не проводиться.

Як записатися на відповідний курс?

Визначення свого рівня англійської допоможе, зокрема, підібрати правильну програму для вивчення мови. Так, наприклад, існує думка, що тим, хто перебуває на початковому рівні, варто звертати більше уваги на лексику і граматику, а тим, хто на середньому – на розмовну практику. Є й оптимальний вибір – розвиток одразу всіх навичок разом, етап за етапом. Знання рівня допоможе також обрати і напрямок програми:

  • Бізнес-курс. Необхідний для вивчення професійної лексики та граматики, щодо конкретної спеціалізації.
  • Підготовчий. Чудовий вибір, якщо виникла необхідність скласти випускний шкільний або ж міжнародний мовний іспит.
  • Розмовний. Ці курси, включно з розмовними клубами, вважаються сьогодні найпопулярнішим варіантом навчання. Такі курси допоможуть швидше почати розмовляти, звикнути до живого темпу мови та подолати страх спілкуватися зі співрозмовниками англійською. 
  • Стандартний. Загальна програма для розвитку всіх навичок однаковою мірою.

Нерідко можна зустріти й особливі спеціалізовані курси, в яких групи формуються за інтересами або залежно від потреб студентів.

Таким чином, знання конкретного рівня англійської допоможе не тільки сформувати мету, а й підібрати максимально ефективний спосіб її виконання.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp