Рівнян попереджають про збільшення випадків захворювання на кашлюк, нині у область надійшло 1000 доз вакцини від хвороби ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
14-08-2017  10:48
Рівнян попереджають про збільшення випадків захворювання на кашлюк, нині у область надійшло 1000 доз вакцини від хвороби

У області місто Рівне лідирує за кількістю випадків виявлення кашлюку у дітей. З початку року зафіксовано 53 випадки. Ще 70 дітей захворіло у інших населених пунктах Рівненщини.

 

За словами завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Рівненської обласної лабораторії МОЗ Віктора Мороза, причиною зростання захворюваності є невиконання профілактичних щеплень. За 7 місяців поточного року в області вакциновано проти кашлюка лише 15,6% дітей першого року життя. А серед захворілих 72% дітей не мають жодного щеплення проти кашлюку, а ще 9% не отримали чергового щеплення. Останні місяці в області не всі бажаючі могли зробити щеплення проти кашлюку адже вакцини практично не було.

На сьогодні в область надійшло 10000 доз вакцини АКДП, яка захищає малечу не тільки від кашлюку, а й від дифтерії та правцю.

Нагадуємо, що найбільш важко протікає кашлюк у дітей раннього віку. Характерною ознакою є важкий приступ спазматичного кашлю. Кашель з плином днів посилюється, виникає нападами і врешті-решт перетворюється на судомний. Під час такого приступу кашлю може виникати апное (тимчасова зупинка дихання). І це може стати причиною смерті дитини. Ліків від цієї хвороби немає. Є лише симптоматичне лікування.

Мета:


Читайте також:12C°
9м/с