Рівнянам нагадують про заборону збирати та продавати первоцвіти | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
26-03-2018  11:10
Рівнянам нагадують про заборону збирати та продавати первоцвіти

Щороку навесні на Рівненщині, як і в інших областях України, торгують ранніми рідкісними рослинами. На ринках можна побачити квіти, занесені до Червоної книги України: підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, шафран звичайний, анемона звичайна та конвалія звичайна. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до їх повного знищення.

Найбільше таких квітів продається у великих містах, тому часто навколо населених пунктів у природі вже не знайти жодного первоцвіта.

Для охорони ранньоквітучих рослин та попередження правопорушень у цій галузі в Україні щорічно проводиться операція «Первоцвіт». Її основні завдання – це запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних рослин. Важливим кроком у збереженні ранніх квітів є відмова від їх купівлі, адже така торгівля, насамперед, заохочується виключно попитом.

До акції «Первоцвіт» залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники Нацполіції та лісової охорони громадські екологічні організації.

Нагадуємо:  громадяни, котрі збирають і продають занесені до Червоної книги України ранні квіти, притягуються до адміністративної відповідальності. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Інформують у Рівненській ОДА. 

Підсніжник складчастий

Білоцвіт весняний

Анемона звичайна 

Шафран звичайний

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
20C°
2м/с