Рівнянка вважає, що міська влада спеціально оминула архітектурний конкурс та облаштувала Майдан Музики не за законом
4 січня у Рівному урочисто відкрили Майдан Музики біля Органного залу на вулиці Соборній. Однак згідно документів, міська влада тут не облаштовувала майдан, а лише провела ремонт тротуару, точніше – “капітальний ремонт ділянки тротуару вулиці Соборної в районі від шляхопроводу до будинку № 135”. За словами активістки Олени Пінчук, це влада зробила спеціально, аби уникнути архітектурного конкурсу, адже майдан відноситься до охоронюваної зони історичної будівлі.
“Чому міська влада замовляла розробку проектно-кошторисної документації не для Майдану, а для ділянки тротуару? Може через те, що передбачені в Державних будівельних нормах вимоги для тротуарів та майданів різняться? Згідно із ЗУ “Про архітектурну діяльність”, розроблення проектів об’єктів архітектури, які розміщуються в зоні охорони пам’яток історії та культури мають здійснюватися виключно на конкурсній основі. Органний зал напевно ж є пам’яткою історії та культури? Тобто, якби ремонтували майдан, який відноситься до охоронюваної зони історичної будівлі, – потрібно було б проводити архітектурний конкурс. А для перекладання бруківки на тротуарі конкурс на проектування можна не проводити. В даному випадку, без будь-якого конкурсу, договір на виготовлення проекту капремонту тротуару був укладений із ПП “МБЛ Компані”. Але урочисто відкривати ділянку тротуару якось не солідно… Тому завтра – свято на Майдані Музики. Бо як пояснити навіщо було на тротуарі встановлювати скульптуру?..”
Нагадаємо, тут розмістили арфу – центральну композицію майдану Музики. Крім покладеної бруківки на майдані, підсвітки приміщення органного залу, оновленого годинника з курантами, з яких кожні 15 хвилин лунатиме класична музика, буде ще й безкоштовний wi-fi. Також всередині для всіх бажаючих облаштували різдвяну фотозону. Витрачено на все 1 мільйон 685 тисяч 368 гривень.