Рівнян попереджають: у безпритульних тварин період підвищеної агресії
З настанням зимового періоду підвищилась агресія безпритульних тварин і кількість звернень потерпілих до лікувально-профілактичних закладів з укусами. Управління з питань надзвичайних ситуацій звертається до жителів міста Рівного бути обережними при контакті з безпритульними собаками.
Перш за все, уникайте тих місць, де можлива зустріч з тваринами. У бродячих собак, як правило, існує чіткий розподіл території проживання. І багато тварин дуже серйозно відносяться до захисту своєї території, а вас розцінюють як чужинця.
Якщо ви зустріли на вулиці незнайому собаку чи зграю собак, і вони дивляться у ваш бік, перше, що треба зробити – не рухатися у бік тварин. Потрібно не панікувати, не злити тварин і різко не втікати. Цим ви можете роздратувати собак, і вони поженуться за вами. Намагайся обережно йти в протилежний бік.
Якщо неможливо уникнути зустрічі з тваринами, то найкращий спосіб захистити себе – підгодувати їх по дорозі. Бродячі собаки невибагливі і споживають усе. І як усі живі істоти, вони розуміють лагідні слова.
У разі, коли напад неминучий, то відходити необхідно наступним чином: задкувати, але в жодному разі не тікати. І водночас шукати очима безпечне місце поблизу: огорожу, височину, автомобіль. Станьте спиною до цього місця, захистіть свій тил. Придивіться, що знаходиться у вас під ногами. Стануть у нагоді камінець, пляшка, палка, залізний прут. Предмети кидайте перш за все у ватажка – зазвичай він тримається осторонь та спостерігає за тим, що відбувається. Якщо лідер втече, скиглячи від болю, то за ним підуть і всі інші члени «ватаги».
При зустрічі з собакою заборонено гладити незнайомих тварин, робити швидкі та метушливі рухи.
Коли до вас наближається незнайомий собака, стійте спокійно, ноги разом, долоні під шиєю і лікті притиснуті до грудей. Уникайте прямого погляду в очі собаки, оскільки деякі собаки сприймають прямий погляд як виклик.
Заборонено втікати від собак, оскільки інстинктивно собака наздоганятиме, щоб вас укусити.
Якщо тварина все-таки почала атаку, то необхідно кинути в неї куртку або рюкзак, щоб блокувати собаку. Це допоможе захиститися від укусів розлюченої тварини.
При укусі собаки звернення до лікаря є обов’язковим! Ретельно промийте рану проточною водою з милом. Мило найкраще використовувати господарське, з більшим змістом лугу. Перемагаючи біль, промивайте рану впродовж декількох хвилин, намагаючись змити всю слину тварини з поверхні покуса. Полийте рану перекисом водню, а неушкоджену шкіру навколо рани змажте йодом. Не намагайтеся всіма силами зупинити кров, невелика кровотеча виявить ефект, що вимиває, і виведе інфекцію з відкритої рани. Після обробки, на рану потрібно накласти марлевий тампон, але сильно не здавлювати поверхню, злегка закріпити тампон за допомогою бинта або пластиру. При укусі необхідна лікарська допомога для запобігання сказу.
Терміново зверніться в травмпункт!
Шановні жителі міста Рівного! Звертаємо вашу увагу на те, що краще обійти незнайомих собак і захистити себе від небезпеки! Бережіть здоров’я та життя!
Повідомляє Рівненська міська рада