Рівнянка не розуміє, чому МСЕК вимагає перевіряти інвалідність сина
Джерело: Суспільне
Рівнянка Вікторія Рибальченко нарікає на роботу обласної медико-соціальної експертної комісії. За її словами, там затягують з встановленням групи інвалідності її сину після того, як йому виповнилося 18 років. До цього він мав статус дитини-інваліда через невиліковну хворобу.
Жінка стверджує, що подала до обласної МСЕК усі необхідні документальні підтвердження, але комісія направила сина на додаткове обстеження у Вінницю.
Вікторія Рибальченко демонструє заключення, видане її синові наприкінці минулого року. На момент його отримання Стефанові ще не було 18 років і він мав статус дитини-інваліда. У кінці грудня він став повнолітнім.
Рівнянка Вікторія Рибальченко:
– Коли синові настало 18 років, ми перейшли у дорослу МСЕК для того, щоб отримати знову інвалідність. При системній склеродермії чітко прописано, що є підстави, аби мати інвалідність. Протягом трьох місяців збирали купу папірців, підтверджень, це тяганина, бюрократія. Нас послали у міську МСЕК. Там засумнівалися, вони вирішили… я не знаю, що вони вирішили, але направили в обласну МСЕК. Там лікарі почали сміятися: ми не бачимо підстав, а між собою почали з’ясовувати, що то взагалі за хвороба. Тобто, я сумніваюся у кваліфікації наших лікарів.
Комісія обласної медико-соціальної експертної комісії направила сина пані Вікторії на підтвердження діагнозу до вінницьких експертів. Жінка з цим незгідна. Додає:
– Вчора зайшла до головного лікаря, і мені знову сказали, що я їх неправильно зрозуміла, що мені хочуть допомогти, бо вони, виявляється, написали у Вінницю, що моїй дитині належить третя група інвалідності, але я маю ще раз перевірити. Я не розумію: якщо належить, то для чого мені у Вінниці перевіряти?
Разом з Вікторією Рибальченко ми пішли до головної лікарки обласної МСЕК. Ольга Смолярчук пояснила, що при отриманні у 18 років групи інвалідності законодавство не таке лояльне, як до дітей-інвалідів.
Головна лікарка обласної МСЕК Ольга Смолярчук:
– Комісія діяла у правовому полі, абсолютно законно, за його згодою, у той же день відправили документи. Ми не просто скеровуємо, ми відправляємо медико-експертну справу в інститут. Це є вища інстанція.
– А чому ви сумніваєтеся у рішенні Києва, що хворобу вилікували? (запитує Вікторія Рибальченко)
– При чому тут рішення Києва? То є клініцисти, а це є експертиза. Комісія повністю діяла у правовому полі.
– Але в Рівному теж можна було дати групу? (запитує Вікторія Рибальченко)
– За наявності чітких підстав можна, ми і тут написали, що думка комісії “3 група інвалідності”.
Наразі Вікторія Рибальченко вирішує, чи їхати з сином до Вінниці. Інший варіант – звернутися у МСЕК при Міністерстві охорони здоров’я, яка є найвищим органом, що може вирішити це питання. Але, як каже жінка, це знову затягування часу.
Автор: Руслан Савуляк