21°

Рівняни будуть отримувати три платіжки за газ

Рівнянам, як і більшості українців, доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових газопостачальних мереж.

Законопроект про те, що комунальники можуть брати зі споживачів, які живуть в багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, вже прийнятий.

Скільки буде коштувати послуга з обслуговування мереж, поки незрозуміло. А граничну її вартість повинен визначити Кабмін.

На думку голови Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергія Дяченка, найвигідніше буде передати внутрішньобудинкові мережі на баланс облгазам.

«Якщо цим займатимуться спеціально створені компанії-вони проситимуть занадто багато», – пояснив експерт.

Також Дяченко зазначив, що суми в третій платіжки будуть залежати від будинку.

«Висотка – це одна ситуація, хрущовка-інша. Але цифри не повинні бути великими. Якщо порівняти з транспортуванням газу-обслуговування має коштувати набагато дешевше», – зазначив експерт.

Раніше обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тариф за послуги ЖЕКу. Зараз ЖЕК цим займатися перестав і внутрішньобудинкові газові мережі на деякий час залишилися «безгоспними». З 1 травня набув чинності закон №1060, який перевів жителів приватних і багатоквартирних будинків на індивідуальні договори з постачальниками послуг. Документ зобов’язує співвласників будинку укладати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем з операторами ГРС або іншими компаніями, які можуть здійснювати таке обслуговування.