26°

погода у Рівному

Рівняни пропонують звільнити ФОПів від податку на час карантину

Рівнянин Мирослав Мельничук розмістив петицію на сайті Рівненської міської ради. Чоловік пропонує звільнити від сплати єдиного податку фізичних осіб підприємців першої та другої групи ССО на період карантину.

Текст петиції:

«Ми, представники мікробізнесу міста Рівне, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася у підприємницькому середовищі, в зв’язку із вимушеним карантином.

Переважна більшість підприємців втратили можливість вести підприємницьку діяльність з 18 квітня, але разом з тим за час простою вимушені платити Єдиний податок у повному обсязі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року за №-211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» запроваджено на усій території України карантин та зобов’язано міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації разом з органами місцевого самоврядування забезпечити своєчасне і повне проведення профілактичних та протиепідемічних заходів.

У зв’язку із убезпеченням та упередженням ситуації з можливим розповсюдженням коронавірусу у місті Рівне та Україні, міська влада посилила обмежувальні заходи, відповідно до яких з 18 березня у місті  не працюють магазини, ринки і торговельні центри (за виключенням продуктових та аптек).

Фактично всіх підприємців було позбавлено можливості повноцінно здійснювати свою господарську діяльність. Вважаємо, що в умовах запровадження жорсткого обмеження або повної зупинки можливості вести господарську діяльність багатьма представниками підприємництва в місті Рівне, одним з вагомих та актуальних заходів допомоги малому бізнесу буде зниження оподаткування, а саме ставок єдиного податку.  Нагадуємо, що рішенням Верховної Ради України від 30 березня 2020 року у законопроекті № 3275 надано право місцевим органам влади зменшувати розмір податків, зокрема єдиного податку».

Для вирішення проблеми підприємці пропонують:

«Пропонуємо на час карантину ввести нульову ставку єдиного податку для першої та другої групи підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування. Після закінчення карантину на півроку ввести знижену ставку оподаткування для вище зазначених груп єдиного податку тобто запровадити ставку податку в розмірі: для першої групи – 5% від розміру прожиткового мінімуму, для другої групи – 5% від розміру мінімальної зарплати».  

Збір підписів триває до 8 червня. На даний момент зібрано 115 голосів з необхідних 300. Після зібрання всіх підписів звернення потрапить на розгляд до міського голови Рівного.