7°

Рівнянин друкує елементи кисневих зволожувачів на 3D-принтері

Рівнянин Михайло Грушевський виготовляє кисневі зволожувачі за допомогою звичайних пластикових пляшок та 3D-принтера. За 3-4 години можна виготовити 10 деталей кисневого зволожувача. Зараз на Рівненщині вже 200 таких зволожувачів. Також частину було передано до Тернополя.

Речі, які вважались сміттям знайшли застосування у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Виготовлення почалося з ідеї анестезіолога Сарненської ЦРЛ Івана Кіранчука. Лікар запропонував використати 3D-принтер для вироблення життєво важливих апаратів.

Друк відбувається в Національному університеті водного господарства та природокористування на принтерах від гранту ВП ВГО “Генерація успішної дії”.

На 3D-принтері друкується маленька деталь, яка вкручується в кришку пластикової пляшки. Так, звичайна пластикова пляшка за допомогою невеличкого перехідника, видрукований на 3D-принтері перетворюється в дуже необхідний зволожувач кисню. В ідеалі це корок з вмонтованим перехідником, видрукований на 3D-принтері, шлангами й штуцером. Саме така конструкція передається на запит, а потім лікарі уже самі беруть пляшку літрового об’єму, наливається фізрозчин і людина дихає! За 3-4 години можна виготовити 10 таких деталей. Максимальна продуктивність 3D-принтера – 35 зволожувачів за добу. розповідає Михайло Грушевський, який і займається друком.

Щоб отримати значне замовлення потрібно звертатися до волонтерів, шукати деталі, але можна придбати й самостійно. Ціна одного – 70 грн. Допомогти матеріалами або замовити зволожувач можна, звернувшись до розробника Михайла Грушевського.

Про це повідомляє sarny.rayon.in.ua.