Рівнянин пропонує розробити правила утримання та поводження з тваринами
На сайті Рівненської міської ради опублікували петицію, ініціатором якої виступив Марков Роман, про розробку правил утримання та поводження з тваринами. Як стверджує Роман, у Рівному гостро стоїть питання самовигулу собак, особливо бійцівських порід. Він пропонує ввести ряд вимог по утриманню та поводженні до власників собак, а також ввести обов’язкову реєстрацію цих тварин.
З повним текстом петиції можете ознайомитись нижче.
Собача справа в нашому місті потребує невідкладного вирішення – це не секрет!
У Рівному сьогодні гостро стоїть питання щодо співжиття собак (котів), які вигулюють на прибудинкових територіях та дітей, які граються на дитячих майданчиках. Батьки занепокоєні безпекою своїх дітей. Також актуальне питання стерилізації бродячих тварин та самовигул собак бійцівських порід. Звичайно, вирішення даних проблем вимагає певного часу, громадського обговорення, участі активістів та, в першу чергу, політичної волі нашої місцевої влади. В цілому, оцінюючи український досвід, пропоную Рівненській міській раді розробити правила утримання та поводження з тваринами у Рівному, які включали наступні пункти:
Правила утримання і поводження з тваринами у Рівному повинні бути спрямовані на забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, укріплення моральності й гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі тварин внаслідок жорстокого поводження з ними.
Розробити загальні вимоги до утримання і поводження з тваринами у Рівному, які грунтуються на принципах дружнього співіснування людей і тварин та дотримання безпеки при поводженні з тваринами, дотриманні санітарно-гігієнічних та ветеринарних норм і правил утримання та поводження з тваринами.
Ввести обов’язкову реєстрацію собак, що утримуються
фізичними або юридичними особами на території міста, та добровільну реєстрацію котів, що проводиться за бажанням власника. Це потрібно для організації
оперативного пошуку загублених тварин та повернення їх власникам, контролю за чисельністю безпритульних тварин та дотримання ветеринарно-санітарних вимог.Право власності на тварину повинно підтверджуватись наявним на тварині номерним жетоном з відповідною реєстрацією в електронній базі даних домашніх тварин Рівного. Ветеринарний паспорт не є підтвердженням права власності.
Покласти відповідальність за реєстрацію (перереєстрацію) та облік тварин на КАТП-1728, установи ветеринарної медицини, інші установи та організації, уповноважені КАТП-1728.
Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття.
Заборонити викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у невідведених для цього місцях.
Заборонити жорстоко поводитись з домашніми тваринами, залишати бездоглядними або знищувати їх.
Заборонити відпускати собак на само вигул.
Заборонити вирощувати та використовувати собак і
котів для отримання з них м’яса, жиру, шкіри та кісток.При поводженні з безпритульними тваринами слід керуватися вимогами та правилами гуманного ставлення, передбаченими законодавством України.
Заборонити вчинення дій, що призводять до отруєння безпритульних тварин, до їх загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, курареподібних препаратів, перегріву тощо. Винні у вчинені таких дій щодо домашніх та безпритульних тварин підлягають притягненню до кримінальної, адміністративної та громадсько-правової відповідальності.
Відлов безпритульних тварин проводиться лише
працівниками КАТП-1728 або уповноваженими особами.Врегулювати питання співпраці соціальних опікунів та місцевої влади, шляхом підписання угод. Соціальним опікуном може вважатися людина, яка зареєстрована у базі даних соціальних опікунів КАТП-1728 та уклала з
КАТП-1728 відповідну угоду, затверджену дирекцією КАТП-1728.Забезпечити виконання та контроль за додержанням правил та території Рівного здійснюється управлінням житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури, органами внутрішніх справ, районними адміністраціями, органами державного ветеринарного нагляду, комунальними підприємствами, які здійснюють обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій, КАТП-1728, органами самоорганізації населення, громадськими інспекторами з охорони навколишнього середовища та громадськими організаціями, статутною метою яких є захист тварин.
Створити перелік порід собак, відповідальність власників яких підлягає обов’язковому страхуванню за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.
Підтримати петицію можна до 22 серпня на сайті Рівненської міської ради.