21°

Робоча група затвердила зміни до перспективного плану формування територій громад Рівненщини

Процес об’єднання нових громад на Рівненщині гальмують так звані «білі плями» тобто сільські та селищні ради, які досі не вирішили, з ким хочуть об’єднатися. Аби пришвидшити цей процес, відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки плану формування територій об’єднаних громад Рівненщини, яка розглянула усі пропозиції районних робочих груп, та ухвалила відповідні рекомендації для таких сільських рад.


Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко зауважив – « 18 ОТГ цьогоріч перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою. У результаті фінансової децентралізації доходи місцевих бюджетів зросли у два , а подекуди і у 4 рази. Лише за 3 місяці цього року доходи збільшилися на 60%. Значно пришвидшать децентралізацію нещодавно ухвалені Верховною Радою зміни до закону. Згідно з ними стало можливим приєднання до вже існуючих ОТГ, а також дозволили об’єднуватися селам з різних районів.»


Нині на Рівненщині понад десяток сільрад, які досі не вирішили з ким об`єднуватися, розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Костянтин Мокляк- «В нас таких «білих плям» 12. Обласна робоча група рік тому підготувала зміни і вони були схвалені на сесії обласної ради, щоб не стримувати рух інших громад, які вже прийняли рішення. Були випадки, коли одна чи дві сільські ради затримували рух сімох. Семеро одного не ждуть – у нас такий був підхід. І, виключивши у межах чинного законодавства ці так звані «білі плями», ми дали можливість громадам йти на вибори.»


В результаті роботи прийняли наступні зміни до перспективного плану.
Зі складу Гощанської громади виключають Горбаківську сільську раду, і приєднають її до Бабинської ОТГ.
До Демидівської ОТГ приєднують Вовковиївську сільську раду. ( біла пляма)
Плосківську сільську раду Дубенського району приєднують до Тараканівської ОТГ. Зі складу Вербської ОТГ виключають Мильчанську та Повчанську сільські ради, натомість до останніх приєднують Миколаївську сільську раду Млинівського району.
У Дубровицькому районі до Висоцької ОТГ приєднають Туменську сільську раду.
Три сільради у Костопільському районі – Звіздівську, Злазненську та Головинську вирішили доєднати до Костополя.
До вже існуючої Млинівської ОТГ приєднаються Підгаєцька та Мальованська сільські ради. А щодо Ярославицької громади у складі з Новоукраїнською сільрадою – вирішили подумати і довивчити таке об’єднання. (Млинівський район)
Значні зміни відбудуться в Острозькому районі, замість двох громад там буде лише одна Острозька ОТГ.
У Радивилівському районі Теслугівську сільраду включать до Крупецької ОТГ.
У Сарненському районі погордили створення нової Немовицької ОТГ у складі – Немовицької, Зносицької та Тинненської сільських рад.
У Рокитнівському районі також незначні зміни. Біловізьку сільраду виключили зі складу Березівської ОТГ, натомість приєднали до Рокитнівської громади.
Особливу увагу приділили місту Рівне та Рівненському району. Робоча група знову обговорила перспективу створення «Великого Рівне». Керівник Рівненського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий запропонував по цьому питанню прийняти окреме рішення, яким рекомендують Рівненській міській раді та приміським сільським радам, активізувати процес щодо утворення однієї міської громади.
Підготовлені зміни до перспективного плану формування територій громад Рівненської області будуть розглянуті на сесії Рівненської обласної ради 2 червня.
Повідомляє Проект ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp