5°

Росія готова до миру: чи це справді так?

#ЦПД_пояснює:

У статті The New York Times, опублікованій 23 грудня 2023 року, йдеться про начебто готовність росії до мирних переговорів. Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова до “безперервного” діалогу з Україною.

Однак, чи справді путін може бути зацікавлений у мирних переговорах?

Є кілька аргументів на користь того, що росія може бути готова до миру. По-перше, війна в Україні йде вже понад вісім місяців, і росія зазнала значних втрат. Чим довше триває війна, тим більше ослаблюється росія в економічному, технологічному, демографічному плані.

По-друге, рф стає все залежнішою технологічно від Китаю у багатьох напрямках, які складатимуть економіку майбутнього. Продовження війни на пару років посилить цей процес.

Однак, є також кілька аргументів на користь того, що сигнали росії про готовність до миру можуть бути блефом.

По-перше, росія може намагатися перешкодити подальшій військовій допомозі ЗСУ від Заходу. По-друге, рф може намагатися додати рейтингів Трампу, який готовий “віддати” путіну частину української території.

По-третє, не варто забувати, що росія продовжує інвестувати все більше у ВПК і нарощувати кадрову армію. Це свідчить про те, що росія не готова повністю відмовитися від своїх планів щодо України.

Нарешті, не виключено, що росія просто задіяла американських журналістів, завербованих за часів їхньої роботи в росії, для того, щоб просувати свою пропаганду.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp