5°

Росія може напасти на НАТО через 3-5 років

Росія переозброюється швидше, ніж очікувалося, і може напасти на країну НАТО протягом трьох-п’яти років. Про це, як повідомляє “Європейська правда”, заявив у п’ятницю міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен, якого цитує агентство Reuters.

“Потенціал Росії у виробництві військової техніки надзвичайно зріс”, – сказав данський міністр в інтерв’ю газеті Jyllands-Posten

Він наголосив, що Данія повинна прискорити свої військові інвестиції.

“Не можна виключати, що протягом трьох-п’яти років Росія випробує на міцність статтю 5 і солідарність НАТО. Це не була оцінка НАТО у 2023 році. Це нові знання, які зараз виходять на перший план”, – підкреслив очільник оборонного відомства.

Поульсен зазначив, що прямої загрози для Данії немає, але Альянс може зіткнутися з гібридними атаками, спрямованими на дестабілізацію країни-члена.

“Росія потенційно має бажання зробити це. Тепер вони також можуть мати можливість отримати військовий потенціал раніше, ніж ми очікували. Є підстави для справжнього занепокоєння”, – сказав він.

Зміна оцінки загрози відбулася після того, як інші європейські країни НАТО виступили з аналогічними попередженнями протягом останніх тижнів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp