Росія намагалася організувати в Україні екстремістські об'єднання "УПА" та "УНА" – СБУ | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
29-03-2019  16:30
Росія намагалася організувати в Україні екстремістські об’єднання “УПА” та “УНА” – СБУ

Сьогодні в прес-службі Служби Безпеки України повідомили про викриття російських екстреміських угруповань УПА та УНА на території України.

Співробітники СБУ припинили діяльність злочинного об’єднання, яке намагалося створити дестабілізацію внутрішньої ситуації впродовж виборів.

Правоохоронці встановили, що угрупуванням керував громадянин США та уродженець Росії Рустам Ташбаєв, колишій курсант Калінінградського вищого військово-морському училища, якого у 2015 році було видворено з України за підривну діяльність.

Також було встановлено, що російські спецслужби давали наступні завдання учасникам злочинних угруповань: створити військові формування «Українську повстанську армію» («УПА» – з дислокацією за кордоном) та «Українську національну армію» («УНА» – з дислокацією в Україні).

Українець Юрій Заболотний, якого правоохоронці затримували за незаконне зберігання зброї та пограбування, мав завдання створити “Українську національну армію”. Слідчі встановили, що Заболотний довго вів переговори з відомим російським агентом спецслужб М. Дульським щодо отримання грошей для екстремістської організації.

Служба безпеки також повідомляє, що під час оголошення військового стану в Україні, керівники УНА збирали інформацію про місця дислокації та пересування Збройних сил України, з метою вчинення диверсій та зриву мобілізації.

Учасниками екстремістської організації в Одесі були громадянин РФ, громадянин так званої Придністровської народної республіки та громадянин України, але уродженець Придністров’я. Впродовж 16 обшуків екстремістів було виявлено та вилучено: тисячу примірників агітаційних газет, вогнепальну та холодну зброю, саморобні вибухові пристрої та гранати, вибухівку, військове спорядження, засоби зв’язку та внутрішні документи незаконного військового формування, які стосувались його протиправної діяльності.

«Усі спроби розхитати ситуацію в Україні, у тому числі під прикриттям патріотичних гасел, приречені на поразку. Служба безпеки України виконає свої завдання із забезпечення безпеки наших громадян під час виборів Президента України». – додав Голова СБУ Василь Грицак


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
4C°
2м/с