17°

Росія нарощує арсенал ракет: 52 пускові установки вже в очікуванні на кордоні з Україною

Згідно з даними української розвідки, Росія розгорнула 52 пускові установки ракетного комплексу “Іскандер” вздовж кордону з Україною. Це на чотири одиниці більше, ніж було у лютому 2024 року.

“Іскандери” – це балістичні ракети малої дальності, які використовуються Росією для обстрілу цивільної інфраструктури України. Їхня висока швидкість робить їх вкрай небезпечними для мирного населення, адже системи протиповітряної оборони мають обмаль часу на їхнє перехоплення.

Щомісяця Росія виробляє 40 ракет “Іскандер”

За оцінками джерел в Силах безпеки й оборони України, Росія щомісяця виготовляє близько 40 балістичних ракет “Іскандер”. Це дозволяє їй підтримувати запаси зброї на високому рівні та продовжувати тероризувати українські міста.

Окрім “Іскандерів”, Росія також нарощує запаси інших типів ракет. За даними ГУР МО України, станом на кінець квітня 2024 року:

  • Гіперзвукові ракети “Циркон”: 40 одиниць на озброєнні, до 10 одиниць виробляється щомісяця.
  • Протикорабельні ракети “Онікс”/”Онікс-М”: 400 одиниць на озброєнні, до 10 одиниць виробляється щомісяця.
  • Крилаті ракети “Калібр”: 270 одиниць на озброєнні, 30-40 одиниць виробляється щомісяця.
  • Керовані авіаційні ракети Х-69: 45 одиниць на озброєнні, 1-3 ракети виробляється щомісяця.

Збільшення кількості пускових установок “Іскандерів” на кордоні з Україною, а також активне виробництво інших типів ракет свідчить про те, що Росія не збирається відмовлятися від своїх агресивних планів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp