26°

Росія назвала Тараса Шевченка “російсько-українським поетом”. МЗС України відреагувало

Міністерство закордонних справ України заперечило приналежність Тараса Шевченка до Росії. Напередодні, до 160-річчя з дня смерті митця, філія російського держагентства «Россотрудничество» в Україні назвала його російсько-українським поетом.

Про це Міністерство закордонних справ повідомило на запит «Радіо Свобода».

Так, 9 березня держагентство РФ у справах СНД ㅡ «Россотрудничество» ㅡ опублікувало у Facebook допис про конкурс до дня пам’яті Тараса Шевченка. Його проводила філія агентства в Україні ㅡ Російський центр науки і культури в Києві.

У публікації «Россотрудничества» в день народження Тараса Шевченка агентство назвало його «російсько-українським поетом» та анонсувало, що найкращі конкурсні роботи ввійдуть у літературний збірник «День Шевченка», який буде видано в Росії.

В МЗС таке «зросійщення» українського митця назвали маніпулятивним і зухвалим зазіханням країни-агресора на історико-культурну та філософську спадщину Шевченка.

«Наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря — непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії — не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т. Г. Шевченка», ㅡ кажуть в МЗС.

Там зазначили, що Російський центр науки і культури в Києві є єдиною в Україні держустановою Росії з функціями культурного представництва. Його заснували за угодою урядів України та Росії від 1998 року. Так, за цією угодою в Москві також працює Національний культурний центр України.

Джерело: Громадське Телебачення