17°

Росія не наважиться напасти на Польщу — Президент Польщі

Ймовірність того, що Росія наважиться напасти на Польщу, дуже мала. Про це сказав президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Polska Times.

“Імовірність того, що будь-хто, включаючи Росію, наважиться напасти на державу НАТО, ризикуючи конфліктом з Північноатлантичним Альянсом, ризикуючи зіткнутися з американською армією, а в нашому випадку також з нашою армією, яка буде захищати Польщу, дуже мала”, — сказав Дуда.

За його словами, потенційна загроза все ще існує, але в Польщі перебуває “понад 10 тисяч солдатів найбільшої армії світу”.

“Найпотужніша армія, найкраща і найсучасніше оснащена. Солдати мають досвід попередніх воєн. У нас також є американська інфраструктура, важке озброєння, протиракетна оборона, завдяки чому частина Польщі вже захищена американською системою Patriot”, — сказав польський президент.

Дуда нагадав, що президент США Джо Байден не так давно у Варшаві заявив, що Польща має абсолютну гарантію статті 5 Північноатлантичного договору.

“У разі нападу на країну НАТО, включаючи Польщу, відповідь Альянсу була б негайною та рішучою”, — сказав Дуда.

Президент Польщі також прокоментував заявки на вступ в НАТО Швеції та Фінляндії. За його словами, це наслідки війни, досягнуті Путіним.

Завершуючи інтерв’ю, Дуда сказав, що хотів би, щоб війна в Україні закінчилася поверненням Україною всієї своєї території в межах міжнародно визнаних кордонів.

“Це надзвичайно важливе питання для мене, для безпеки Польщі, для майбутнього. Це означало б, що політично Україна виграє цю війну. Я дуже на це розраховую, намагаюся всіляко підтримувати, бо вважаю, що це справедливо і так має бути”, — сказав Дуда.