6°

Росіяни хочуть виснажити українську систему ППО

Українська протиповітряна оборона (ППО) успішно відбиває масовані атаки російських ракет і дронів. Однак запаси ракет до систем ППО, особливо до ЗРК Patriot, обмежені.

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат відмовився оцінити, на яку кількість російських атак Україна нині ще має запас ракет до систем ППО. Однак він наголосив на необхідності поповнювати запаси ракет, особливо до ЗРК Patriot.

“Це високотехнологічний процес, який потребує певного часу”, – зауважив Ігнат.

Німецький військовий аналітик, експерт з безпеки “Європейської ради міжнародних відносин” (ECFR) Ґустав Ґрессель також відзначив, що виробити ракету для Patriot триває довше, ніж РФ виробляє “Кинджал”.

“Саме на цей ефект розраховує РФ, плануючи виснажити Patriot”, – зазначив Ґрессель.

Поки що Україна має певні накопичені запаси боєприпасів для ППО, і з партнерами триває робота над їхнім оперативним поповненням.

“Судячи з того, як відпрацювала система ППО під час атак 29 грудня і 2 січня, я не помітив якоїсь істотної різниці яка б дала можливість і підстави вважати що у нас закінчуються ракети чи боєприпаси”, – повідомив у розмові з DW керівник українського Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Водночас Мусієнко наголосив, що Україна досі потребує більшої кількості засобів ППО і ракет до них.

“Адже чим більше буде систем і відповідно ракет до них, тим більше буде можливості покращити коефіцієнт збитих ворожих цілей”, – додав він.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp