11°

Росіяни перевели енергоблок ЗАЕС у стан “гарячого зупину” — Енергоатом

Російські окупанти Запорізької АЕС перевели енергоблок станції у режим “гарячий зупин”, що створює ризики у ядерній та радіаційній безпеці.

“24 липня на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції на виконання наказу нелегітимного керівництва перевели енергоблок №4 у стан “гарячий зупин”, – пише Енергоатом.

Такі дії є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки. Зараз експлуатація енергоблока №4 ЗАЕС має здійснюватися виключно у стані “холодний зупин”.

Раніше Держатомрегулювання пояснювало, що переведення енергоблоку у стан “гарячий зупин” створить нові суттєві ризики для ядерної та радіаційної безпеки

Зокрема, такі ризики спричинені тривалим простоєм обладнання енергоблоку №4, відсутністю належного регламентного технічного обслуговування та ремонту обладнання, важливого для безпеки, недостатньою кількістю кваліфікованого персоналу на ЗАЕС.

В умовах втрати надійного джерела водопостачання для Запорізької АЕС – Каховського водосховища – внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, утримання всіх реакторів ЗАЕС у стані “холодний зупин” є оптимальним режимом для зниження ризиків щодо ядерної безпеки, вірогідності пошкоджень обладнання та раціонального використання доступних на теперішній час водних ресурсів”.

Президент Енергоатома Петро Котін наголосив, що, приймаючи рішення щодо переведення реактора у стан “гарячого зупину”, росіяни порушують норми ядерної та радіаційної безпеки станції.

В Енергоатомі закликали МАГАТЕ вжити заходи впливу на окупантів ЗАЕС для переведення енергоблоків у стан “холодний зупин”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp