20°

Розвідка не має даних про умови, у яких росіяни утримують захисників Маріуполя, проте відомо, що вони живі

Взяті в російський полон захисники “Азовсталі” живі, але в яких умовах їх утримують, наразі невідомо. Про це в інтерв’ю LB.ua розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак.

“Знаємо, що вони живі. Що стосується умов, це питання теж відстежується. Сказати чітко, в яких вони умовах, ми наразі не можемо. Але ми точно знаємо, що вони живі. ГУР постійно тримає це на контролі, з деякими з них є зв’язок, і процес щодо їх звільнення не зупиняється ні на годину. Я дуже сподіваюсь, що наразі він ввійде в свою активну фазу, і ми почнемо повертати наших героїв до України”, – зазначив Єрмак.

При цьому він додав, що процес перемовин щодо обміну складний, деталі має повідомляти пресцентр, створений при центрі ГУР щодо полонених.

“Оскільки перемовини і консультації ще тривають, кожна деталь має значення, процес дуже непростий. Я б не хотів своїми словами і інформацією якось нашкодити цьому процесу”, – заявив голова ОП.

а словами Єрмака, завданням ГУР на першому етапі було збереження життя бійців, і “це завдання ГУР виконало”.

“Сьогодні вони займаються другим етапом – їх (“азовців”, – ред.) поверненням. І всі деталі, я думаю, вони зможуть чітко розповісти. …Позиція глави держави не змінилася. Він сказав, що, якщо з цими людьми щось станеться, про будь-які перемовини можна буде забути. Він про це говорив, коли вони були там (на «Азовсталі», – LB.ua), і продовжує займати цю позицію, поки вони не повернулися до нашої країни”, – зазначив Єрмак і закликав дочекатися результатів перемовин щодо обміну.