25°

погода у Рівному

Рятувальники Рівненщини долучилися до флешмобу “Не паркуй машину біля пожежного гідранту”

29 липня рятувальники Рівненщини долучилися до Всеукраїнського флешмобу “Не паркуй машину біля пожежного гідранту”, спрямованого на очищення пожежних гідрантів від припаркованих автомобілів.
Дане питання є надзвичайно актуальним для рівненських вогнеборців, адже лише в обласному центрі пожежних гідрантів нараховується більше 1200 штук. І значна кількість їх розміщена у важкодоступних місцях, де припаркована велика кількість транспортних засобів. Рятувальники позначили фарбою місця гідрантів у центральній частині міста, а також в густонаселени мікрорайонах Рівного: Північному, Ювілейному, Боярці, Щасливому та Мототреці.

Довідково: Гідра́нт — пристрій (кран) на водопровідній мережі для подачі води, здебільшого при гасінні пожеж та для поливання вулиць тощо.

Для знаходження пожежних гідрантів на стінах будівель і споруд, навпроти яких встановлено гідрант, прикріплюють табличку «гідрант пожежний» (ПГ), виконану з використанням флуоресцентних або світловідбивних покриттів. На табличці вказані символи пожежного гідранта і цифрові значення, що вказують відстані в метрах від покажчика до гідранта. На ній, крім того, вказані номер пожежного гідранта, внутрішній діаметр водопроводу в дюймах. Буква Т на табличці вказує, що гідрант розташований на тупиковій мережі. Технічний стан пожежних гідрантів з пуском води, перевіряють два рази на рік: у квітні і вересні-жовтні.