Рибалкам нагадують про заборону риболовлі з 1 листопада в зимувальних ямах | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
26-10-2018  13:02
Рибалкам нагадують про заборону риболовлі з 1 листопада в зимувальних ямах

З настанням холодів у водних біоресурсів, що населяють наші водойми розпочинається зимовий період, практично всі види місцевої іхтіофауни впадають в зимовий анабіоз, скупчуються та залягають на зимівлю в заглибини водойм – зимувальні ями. В цей час вони, як ніколи потребують спокою та нашого захисту.

Відповідно до вимог Правил любительського та спортивного рибальства і наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області за № 68-ОД від 24.10.2018 заборонений будь-який лов риби на зимувальних ямах з 1 листопада до закінчення зимового періоду в залежності від погодних умов у рибогосподарських водних об’єктах Рівненської області. В наказі управління міститься не лише інформація про місця зимівлі водних біоресурсів, а також веб-посилання на карту зимувальних ям.

Заступник начальника – начальник Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Новак О.В. нагадує:

«Хочу нагадати рибалкам-любителям про деякі обмеження, які діють в зимовий період. Так, згідно вимог Правил любительського та спортивного рибальства (від льодоставу до скресання криги) дозволяється рибалити зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживкою і снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку на водоймах загального користування, а на водоймах, де впроваджене платне рибальство не більше десяти гачків на рибалку. Що ж стосується мотиля, найбільш популярної зимової наживки, при риболовлі, дозволяється добувати не більше 0,1 кг. Також забороняється пересування плавзасобів, за винятком спеціально обладнаних льодових трас, а також плавзасобів органів рибоохорони. За недотримання вищевказаних норм передбачена адмінвідповідальність за ч.3 ст.85 КУпАП, накладення штрафу у розмірі від 2- 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За лов риби забороненими знаряддями лову передбачено накладення штрафу у розмірі від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а якщо при цьому ще й виловлена риба то штраф може вирости до кількох тисяч гривень і більше в залежності від кількості незаконно добутої риби та її видів».

В зв’язку із заляганням риби на зимівлю в місцях їх скупчення спостерігається активізація браконьєрства, як із застосуванням звичайних заборонених знарядь лову: сіток, неводів, «павуків», електроловів так і інших – характерних для зимового періоду знарядь: «драчів», острога, і такого варварського знаряддя як вибухівка, що наносить непоправну шкоду рибним запасам нашого краю.

«Тому користуючись нагодою, хочу звернутись до рибалок та інших свідомих громадян з проханням повідомляти про виявлені випадки браконьєрства на водоймах нашої області й терміново реагувати на телефон «гарячої» лінії Рівненського рибоохоронного патруля: (093) 263-39-32. Вчасно надана громадянами правдива інформація  не раз допомагала інспектору не тільки затримати порушників, а й запобігти скоєння адмінправопорушення», – зазначив Новак О.В.  

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
3C°
4м/с