Рибалки-порушники завдали збитків на 28 тис грн
За півроку виявлено 507 порушень зі збитками 28 тис. грн, – Рівненський рибоохоронний патруль
За півроку Рівненським рибоохоронним патрулем було здійснено 27 рейдів на водоймах та ринках області. В результаті проведених заходів викрито 507 правопорушень. Зокрема, складено 85 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП, 362– за ч. 3 ст. 85 КУпАП, 8 – за ст. 88-1 КУпАП та один – за ст. 85-1 КУпАП. Також оформлено 51 акт виявлення та вилучення майна, власників яких встановити не вдалося.
«За даний період у порушників вилучено понад 145 кг водних біоресурсів, з яких 27,5 кг – на ринках області та 50,7 кг – за актами безхазяйного майна. Крім цього, інспектори конфіскували 75 од. заборонених знарядь лову. Затримано один транспортний засіб. Нараховано збитків, завданих рибному господарству України, на суму 28 407 грн», – повідомили в Управлінні.
До судів направлено 95 справ для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством.
Нагадаємо, сьомого лютого інспектори Рівненського рибоохоронного патруля на «Центральному» ринку у м. Рівне викрили особу, що збувала водні біоресурси без належних на це документів. Громадянка намагалася продати 10 екз. коропа, загальною вагою понад 12 кг. На порушницю складено адмінпротокол за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
17 червня рейдовою групою на р. Путилівка, поблизу с. Мочулки Рівненського району було викрито місцевого жителя, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову, виготовленого із сітневого матеріалу – «климнею».Чоловікові в такий спосіб вдалося виловити 150 екз. раків. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 3 800 грн.
Шостого липня 2019 року до Рівненського рибоохоронного патруля на телефон «гарячої лінії» від небайдужих громадян надійшло звернення про те, що на Басівкутському водосховищі у м. Рівне здійснюється незаконний вилов риби. Під час перевірки даної інформації патрульні спільно із працівниками Нацполіції було викрито двох місцевих жителів, які здійснював вилов риби забороненими знаряддями лову – двома сітками. В яких знаходилось 5,4 кг водних біоресурсів, а саме: лящ – 44 екз., карась сріблястий – 1 екз. та окунь – 6 екз. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 7 599 грн.
На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлені до районних судів Рівненської області для притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та знаряддя лову вилучені.
Управління Держрибагентства у Рівненської області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540-53-90.