19°

Рибалки залишили без електропостачання мешканців трьох сіл

Вже двічі за останні кілька днів у Рівненському районі без електропостачання залишаються мешканці сіл Хотин, Рубче та Метків, – розповів начальник Рівненського РЕМ Сергій Пастух. – Як з’ясували наші фахівці, двічі – в суботу та понеділок – аварійна система спрацювала через закинуту на лінію 10 кВ рибальську волосінь. Її виявили поблизу річки Горинь, між населеними пунктами Метків та Савичі.

ПрАТ «Рівнеобленерго» застерігає від риболовлі під лініями електропередачі, адже рибалки не лише додали роботи енергетикам та завдали незручностей мешканцям згаданих населених пунктів, вони в першу чергу наразили на небезпеку себе.

Згідно з правилами електрообезпеки вудити рибу під лініями електропередачі (або в безпосередній близькості) заборонено через загрозу ураження електрострумом!

Щороку інформація про подібні випадки надходить з різних куточків України. На Рівненщині, смертельне ураження електрострумом трапилося у 2012 році саме у Рівненському районі, у Шпанові. Тоді рибалка торкнувся мережі ПЛ-10 кВ вуглепластиковою вудкою.

Будьте обережними та уважними під час відпочинку!

Пам’ятайте, в охоронних зонах електроустановок забороняється:

 – будівля житлових, громадських та дачних будинків, їх реконструкція;
 – здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних та земельних робіт;
 – проїзд машин або механізмів загальною висотою від поверхні дороги понад 4,5 метра;
 – виконання земельних робіт в охоронній зоні підземних кабельних ліній електропередачі на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях – на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту;
 – стороннім особам перебувати на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
 – ловля риби під проводами повітряних ліній електропередачі;
 – запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
 – складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали.
 – забороняється торкатися опор, вилазити на них.
 – не дозволяється працювати під проводами на кранах, ставити сільськогосподарську техніку.
 – не можна наближатися до обірваних дротів і опор ближче ніж на 10 метрів.

При виявленні обривів електропроводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити фахівців ПрАТ «Рівнеобленерго», зателефонувавши до нашого колцентру:

0362 694298, 06706204411, 050 4904411, 093 3204411.