Рибалок та орендарів водойм просять прорубувати ополонки, або ж телефонувати на "гарячу лінію" | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
01-03-2018  10:32
Рибалок та орендарів водойм просять прорубувати ополонки, або ж телефонувати на “гарячу лінію”

Зазвичай в таку пору як зараз, виникає загроза задухи риби у водоймах. Таке явище трапляється через утворення великої товщі льоду та снігу на ньому, через що різко зменшується кількість води й не відбувається насичення киснем води, який потрібен для життя мікроскопічних водоростей, котрі в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Коли ж ці процеси не відбуваються, то й виникають процеси задухи, які загрожують загибелі водних біоресурсів. Ознаки задухи дуже прості: скупчення великої кількості риби в ополонках та неприємний запах з зводи.

Способи боротьби з задухою насправді дуже прості. Достатньо лише  прорубувати ополонки на водоймах, переміщувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем, перекачувати воду через повітря з однієї ополонки в іншу насосами та помпами. Можна також зчистити сніг з льоду на більшій по можливості площі водойм. Пробиті ополонки необхідно на ніч вкривати очеретом, щоб гази, які утворюються в процесі гниття, вільно виходили з води в атмосферу. Ці прості дії забезпечать водним жителям спокійне перебування у водоймі в зимовий період аж до скресання криги. Тому висловлюємо прохання не бути байдужими й брати участь у збереженні водних біоресурсів нашої області.

Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області  звертається до кожного з рибалок, до орендарів водних об’єктів, до громадських організацій та товариств природоохоронного спрямування стежити за ходом зимівлі риби.  Про явища задухи просимо повідомляти за телефоном «гарячої лінії» Рівненського рибоохоронного патруля  (0362) 63-39-32 або (093) 263-39-32.

 

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
14C°
2м/с