12°

погода у Рівному

Рибохоронний патруль дає поради та застереження щодо поведінки на льоду

Зимова риболовля популярна серед жителів Рівненщини. Багато хто з них має великий досвід зимової риболовлі та переконані, що саме їх досвід є запорукою власної безпеки. Проте, як свідчить практика, навіть найбільш досвідчені можуть потрапити у льодову пастку. У зв’язку із цим,  рибоохоронний патруль Рівненської області  закликають рибалок бути обачними, дотримуватись правил техніки безпеки та не ризикувати своїм життям.

Рівненський рибоохоронний патруль роз’яснює правила поведінки на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка. Безпечним вважається лід для однієї людини товщиною не менше 7 см, проте для групи людей – не менше 15 см. При цьому лід повинен бути зеленуватого відтінку.

Зимова ловля риби потребує суворого дотримання правил поводження на льоду. Запам’ятайте, не слід пробивати поруч багато лунок, не збиратись великими групами на одному місці, не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, не пробивати лунки на перекатах. Завжди потрібно мати при собі міцну 15 метрову мотузку та два спеціальних льодових шила (замість них можна використовувати великі цвяхи, чи ніж). 

Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету. Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший. Тонкий лід і там, де швидкий плин або струмок впадає в річку. Намагайтеся не виходити на лід, якщо температура повітря стрімко підвищується. 

Як діяти в аварійній ситуації: І все ж таки, якщо ви провалилися під лід, то дійте рішуче й впевнено, не даючи страху і паніці опанувати вами.

Запам’ятайте, потрібно широко розкиньте руки по кромці льоду і намагайтеся утриматися від занурення з головою. Не роблячи різких рухів, наваліться грудьми на лід і вбийте в нього подалі від себе льодові шила. Зачепившись на льоду, підтягніться і лягайте на нього грудьми, по черзі витягаючи на поверхню ноги. Також на лід можна вибратися наступним чином: перевернутися з грудей на спину і розкинути руки на льоду; намагаючись відштовхуватися ногами від протилежної крайки льоду або роблячи плавальні рухи ногами, поступово виповзати на лід з води. Вибравшись на поверхню льоду, відкотіться, а потім повзіть в бік берега (туди, звідки прийшли). Опинившись на більш міцному льоду, не біжіть, оскільки ваша вага з мокрим одягом стала значно більше і ймовірність повторного провалу дуже висока.

Рівненський рибоохоронний патруль також нагадує про обов’язкове дотримання Правил рибальства та заборону вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах. Любительський лов риби взимку дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше десяти.

Бажаємо рибалкам не лише насолоджуватись зимовою риболовлею, а й пам’ятати про власну безпеку та дотримуватись правил поводження на кризі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp