14°

Рибоохоорнний патруль розповів що варто знати про зимову риболовлю

Основні правила зимової риболовлі: 

  • Увагу потрібно звернути на вибір вудища. Воно повинно бути тонким, досить легким, чутливим і добре збалансованим. Також має зручно сидіти в руці. Найкращим варіантом вважається штекерне вудилище, оснащене високоякісним пропускними кільцями.
  • Рибальська котушка. В зимових умовах прекрасно працюють безінерційна котушка. Підбираючи котшку, слід звернути увагу на шпулю. Вона повинна вміщати в себе не менше 130 метрів хорошою волосіні. Краще плетеної. Вважається, що вона найкраще контактує з приманкою. 
  • Волосінь. Вибираючи волосінь для зимового спінінга, чи вудки, слід звернути особливу увагу на її чутливість і розтяжність. При використанні звичайної монолески, перевага рекомендується віддати моделі, товщиною до 0,20 – 0,25 мм. Оптимальним варіантом вважається 0,27 – 0,28 мм. Обрана волосінь повинна тримати навантаження в межах 4 – 5 кг.
  • Наживка. Ловити краще на ту наживку, якою харчується риба Зимою найпопулярнішою наживкою для майже всіх видів риби нашої помірної широти є мотиль. Це личинка комара-довгунця. Також застосовують некрупний опариш та гамарус (в народі відомий під русизмом мормиш). Також можна ловити на мормишку без власне насадки, так звані мормишки безмотилки. Риба хоч і стала більш млява і пасивна, все ж харчуватися не перестала і нікуди з водойми не поділася. Якщо Ви затятий шанувальник поплавця або фідера, Вам не складе ніяких труднощів успішно вполювати окуня, щуку і судака. Загалом, все максимально універсально, але разом з тим дуже різноманітно і захоплююче.

Про те, Рівненський рибоохоронний патруль також нагадує про обов’язкове дотримання Правил рибальства та заборону вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах. Любительський лов риби взимку дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше десяти.

Бажаємо рибалкам не лише насолоджуватись зимовою риболовлею, а й пам’ятати про власну безпеку та дотримуватись правил поводження на кризі.

Повідомляє Рибоохоронний патруль

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp