Сьогодні Рівненщина поповнилась 36 пожежниками-добровольцями ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
18-08-2017  16:33
Сьогодні Рівненщина поповнилась 36 пожежниками-добровольцями

18 серпня на території аварійно-рятувальної частини спецзагону Головного управління ДСНС у Рівненській області відбулося урочисте вручення сертифікатів пожежним добровольцям Рівненщини про закінчення навчання в рамках програми «Польська допомога» за пілотним проектом з «Підтримки процесу організації українського рятувального волонтеріату з метою підвищення рівня безпеки місцевого населення у Рівненській області».

В урочистостях приймали участь Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Михайло Маюров, Директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук, начальник Головного управління ДСНС у Рівненській області Сергій Крук, заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко, перший заступник голови обласної ради Олександр Корнійчук, голова Рівненської райдержадміністрації Володимир Пилипчук, а також делегація вогнеборців Республіки Польща на чолі з керівником Добровільної пожежної охорони Західно-Поморського воєводства Анджейєм Вітковські.

На початку заходу гостям було продемонстровано виступи юних рятувальників за програмою спортивних змагань міжнародного  формату FCC (Firefighter Combat Challenge).

Після цього всі присутні стали свідками демонстрації практичних дій добровільних вогнеборців та рятувальників Держслужби з НС на тренувальному полігоні Головного управління ДСНС. Професійні рятувальники пліч-опліч з добровольцями оперативно приборкали пожежу на автозаправній станції, врятували потерпілих внаслідок ДТП, ліквідували наслідки викиду в повітря хімічно-небезпечної суміші, деблокували травмованих людей з під завалів тощо.

По завершенню практичних дій відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів першим 36 добровольцям з Білокриницької та Великоомелянської сільських рад Рівненського району і Бугринської сільради Гощанського району.

Вітаючи випускників, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко зазначив: – «Сьогодні ми мали змогу переконатися, що набуті вами знання дали свої позитивні результати. Безпека громад у надійних руках. Я дякую вам, що ви зголосилися бути добровольцями і своїм прикладом надихаєте інших людей ставати волонтерами доброї справи».

Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Михайло Маюров наголосив: – «Добровольці за покликанням, професіонали за суттю. Своїми знаннями та відмінною підготовкою ви ще більше зміцните боєготовність Рівненського гарнізону. Від Голови Служби окремо хотів би подякувати польським колегам за активну допомогу в розбудові українського пожежного волонтеріату». Директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук додав, що це лише початок з реалізації програми безпеки громадян, які проживають у сільських населених пунктах. «Ви продемонстрували хороші знання з пожежно-рятувальної справи. Бажаю Вам у подальшому успіхів та витримки».

В свою чергу керівник Добровільної пожежної охорони Західно-Поморського воєводства Анджей Вітковські зазначив: – «Хотів би подякувати добровольцям за ваше наполегливе бажання навчатися та самовіддану кропітку працю. Той досвід, що ви отримали у майбутньому врятує не одне людське життя. З гордістю носіть почесне звання волонтер-доброволець».

На завершення заходу генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Крук щиро подякував польським колегам за активне сприяння у розвитку волонтерського добровільного пожежного руху на Рівненщині. «Від сьогодні у нас вже з’явилася реальна та потужна сила, що здатна у будь-який час прийти на допомогу. Ми і надалі розвиватимемо волонтерський рух в територіальних громадах області, щоб кожен громадянин відчував себе у безпеці». Головний рятувальник області в знак подяки вручив вогнеборцям Польщі пам’ятні сувеніри.

Довідково: В Республіці Польща пожежні добровольці складають 70% від усієї загальної кількості вогнеборців країни. За минулий рік силами польських добровольців було ліквідовано 36% усіх пожеж, що виникли в країні.

За час навчання в Польщі та Україні 36 рівненських пожежних-добровольців засвоїли не лише теоретичну частину програми, а й виконували практичні вправи з гасіння умовних пожеж, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, наданні першої долікарської допомоги та евакуації потерпілих з ушкоджених автомобілів, прокладення рукавних ліній, забору води, роботи з пожежними драбинами, роботи в сучасних апаратах захисту органів дихання тощо.

Мета:


Читайте також:16C°
7м/с