Сьогодні Всесвітній день запобігання самогубствам ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
10-09-2018  11:50
Сьогодні Всесвітній день запобігання самогубствам

З цього приводу до всіх українців звернулась в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун:

За даними ВООЗ, у світі щороку близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством, це стається кожні 40 секунд (https://goo.gl/pW8yc5). В рази більше людей намагаються скоїти самогубство, але, на щастя, їх вдається врятувати. Кожна з таких втрат — велика трагедія, яка зачіпає життя тисячі сімей та має суттєві негативні наслідки для суспільства.

В сучасному світі самогубство є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Науковці до цього часу не мають точної відповіді на запитання, що саме змушує людей вкорочувати життя та як цьому можна ефективно запобігати.

Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. Багато самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратись з життєвими негараздами — фінансовими проблемами, завершенням стосунків чи важкими хворобами. В зоні ризику знаходяться також люди, які мають алкогольну чи наркозалежність (https://goo.gl/WrD5Lu).

Крім того, люди, які стали свідками конфліктів чи катастроф, пережили насильство або втрату близької людини — сильно пов’язані з деструктивною поведінкою. Показники самогубств також є високими серед уразливих груп, які зазнають дискримінації.

Завершення життя — це великий крок у неправильному напрямку. Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають за щось провину — неодмінно поговоріть з ними! Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу. Найкраще рішення — звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

Мета:[Heateor-SC]

Поділитися:

[ishare_buttons]

Читайте також:3C°
5м/с