18°

Сьогодні у Рівному презентують виставку про бійців УПА

Сьогодні о 15.00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених», присвячена 75-ій річниці створення УПА. Виставка складається з 32 двометрових банерів, кожен із яких представляє окремий розділ із історії УПА, а також з вітрин, у яких експонуватимуться оригінальні документи загонів УПА, кримінальні справи на учасників УПА, видання українського визвольного руху.

На виставці представлено близько півтисячі оригінальних фото. Зокрема, фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Також будуть експонуватимуться оригінальні документи Організації Українських Націоналістів та УПА з Державного архіву Рівненської області.

Детально досліджена й тема криївок – в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею. Крім того, будуть представлені цікаві артефакти з «повстанського бідона», які були знайдені декілька років тому.