Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
26-04-2018  9:37
Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

Сьогодні у Рівному о 11.00 пройде покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» (перехрестя вулиць І.Мазепи та С.Петлюри). 

Також сьогодні тематичні заходи проходять у бібліотеках міста. 

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і понад 200 було госпіталізовано.

За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
6C°
4м/с