5°

Сайти провідних компаній та ЗМІ відновлюють роботу після серйозного збою

У вівторок 8 червня низка сайтів провідних британських ЗМІ, включно із BBC, Guardian, Financial Times, Independent “зависли”. Недоступними були також сайти Amazon, Reddit та Twitch.

Крім того, не працював і портал британського уряду – GOV.UK.

Проблеми були також із сайтами CNN та New York Times.

Замість сторінок ЗМІ та уряду на екрані виникав напис “Error 503 Servise Unavalable”.

Згодом – приблизно через годину – недоступні сайти почали відновлювати роботу.

За попередніми даними, проблема пов’язана із Fastly, американським хмарним провайдером, до якого прив’язані більшість сайтів, що були недоступні.

Наразі виглядає, що проблему локалізовано, але окремі сайти у Європі та США і досі не працюють.

На сайті у Fastly повідомили, що вже ідентифікували проблему і намагаються її виправити.

Згодом провайдер зробив офіційну заяву.

“Ми ідентифікували сервісну конфігурацію, яка запустила глобальний збій наших POPs (points of presence), і заблокували її. Наша глобальна мережа відновлюється”, – йдеться в заяві.

У Fastly пояснюють збій проблемами в роботі глобальної мережі доставки контенту (CDN).

Як пояснює кореспондент ВВС Андрій Захаров, у звичайному режимі контент із сайта на комп’ютер чи смартфон користувача доставляється таким чином: користувач відправляє запит на сайт, коли, наприклад, хоче відкрити якусь сторінку. Фізично цей запит потрапляє на сервер, де зберігаються дані. А звідти у відповідь надходять дані, і сайт “підвантажується”.

CDN-провайдери зберігають в себе популярні сторінки та сайти, аби пришвидшувати обмін даними між користувачами та серверами. Вони “розумно” обробляють запит і скеровують його не на головний сервер, де зберігаються дані, а на найближчий, куди була завантажена їхня копія.

Цей випадок змусив оглядачів вчергове порушити питання, чи розумно зосереджувати інтернетну інфраструктуру в руках лише кількох компаній, адже це означає, що коли у них виникають проблеми, це зачіпає багатьох.