16°

Сарненська громада залишилася без шкіл

На засіданні виконавчого комітету Сарненської міської ради, яке відбулося 6 січня, прийняли рішення про перейменування закладів освіти.

Відтепер здійснювати фінансову діяльність згідно з чинним законодавством матимуть змогу 33 загальноосвітні школи, 17 закладів дошкільної освіти, Будинок дітей і молоді та 3 медзаклади Сарненської громади. Члени виконавчого комітету міськради надали таку можливість, затвердивши їхні Статути. Це рішення на останньому засіданні виконкому схвалили одноголосно.

— Ми зробили черговий, важливий для жителів нашої громади крок на шляху до остаточного завершення реформи децентралізації, – каже Сарненський міський голова Руслан Серпенінов.

Рішеннями виконкому також змінили назви установ і закладів Сарненської міської ради. Зокрема, визначили по-новому їхню приналежність – замість Сарненської районної ради, у власності якої вони були раніше, перевели у власність Сарненської міської ради, а отже – громади.

Змін зазнали й найменування закладів та установ. Так, загальноосвітні школи І-ІІ ступеня стали гімназіями, І-ІІІ ступенів і гімназії — ліцеями, дитячі навчальні заклади — закладами дошкільної освіти.

На засідання виконкому запровадили також фінансову самостійність закладів освіти та ввели секретаря в члени громадської комісії з житлових питань.