9°

Сейм Литви закликав ЄС домовитися про надання Україні статусу кандидата

Сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій запросив усі держави-члени Європейського Союзу підтримати прагнення України якнайшвидше стати повноправним членом ЄС та домовитися про надання Україні статусу кандидата в ЄС.

“Сейм Литви одноголосно ухвалив резолюцію, в якій запрошує всі держави-члени Європейського Союзу підтримати прагнення України якнайшвидше стати повноправним членом Європейського Союзу та домовитися про надання Україні статусу кандидата в ЄС”, – йдеться у повідомленні Сейму Литви у Twitter у четвер.

Як повідомляє ресурс LRT.LT, у документі зазначається, що “Україна має пройти прискорену процедуру вступу до ЄС без застережень”.

У резолюції наголошується, що надання Україні чинного статусу кандидата було б важливим знаком моральної підтримки її народу.

“Прийом країни, народ якої продемонстрував неймовірну волю та рішучість боротися за європейські цінності, надихає та зміцнює сім’ю ЄС”, — йдеться у документі.

У резолюції наголошується, що Україна добивалася членства в ЄС понад десять років і що Україна та ЄС були пов’язані з Угодою про асоціацію протягом останніх п’яти років. Таким чином, згідно з резолюцією, заява України про вступ до ЄС є результатом її твердої прихильності до європейської інтеграції. Також у резолюції Сейм Литви підтверджує готовність надати Україні всіляку допомогу у її прагненні до членства в ЄС.


Бо це – наш дух, це наша доля.