13°

Село на Рівненщині вирішило заробляти на малині. Що для цього зробили

У Старому Селі на Рівненщині громада взялась вирощувати органічну малину – це другий проєкт після власної пекарні, який реалізували за гроші з місцевого бюджету. Про це Суспільному повідомив голова тергромади Михайло Кузьмич. Започаткували його, аби збільшити надходження до власного бюджету.

Старе Село знаходиться за понад дві сотні кілометрів від Рівного та за 10 кілометрів від білоруського кордону. Населений пункт є одним із найбагатодітніших в області та навіть має статус рекордсмена в Україні за народжуваністю.

З 8 квітня у Старосільській громаді з’явилась комунальна плантація малини. Закупили її за гроші сільської ради, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету, – розповідає сільський голова.

Гроші виділили комунальному підприємству “Благоустрій”, яке закупило й висадило 4400 саджанців малини сорту Джоан Джей та 600 саджанців сорту Зюгана на одному гектарі землі.

“Щоб висадити 1 гектар малини, потрібно приблизно 40 тисяч гривень, це щоб закупити, виорати, висадити та удобрити. Але ще потрібно поливати її й на це потрібно витратити напевно 25 тисяч гривень”, – пояснює сільський голова Михайлом Кузьмич.

Він додає, що хочуть побачити, який буде попит на малину та її врожай. Якщо проблем не буде – на наступний рік планують відвести й 2-3 гектари й більше.

“Обрали малину, адже це така ягода, яка вже в перший рік буде давати урожай, невеликий, але дасть. А на наступний рік це вже буде більша врожайність. Ми порахували, що приблизно чистого прибутку з одного кілограму малини може бути один долар – це чистий прибуток. Я думаю, що це вигідно”, – розповідає сільський голова.

Закупили малину різних сортів, також є високоврожайна малина, яка добре заморожується та зберігається. Вона також дає дуже швидко урожай вже на перший рік.

“Ми ведемо зараз переговори є підприємствами, які готові співпрацювати з нами. Але ще ми не вирішили, з ким будемо співпрацювати, хто буде більше вигідний для нас, хто буде давати більшу ціну – з тим і працюватимемо”, – каже Михайло Кузьмич.

На малиновому полі працюватимуть сезонно й все залежатиме від врожаю. Сільський голова уточнив, що продукт буде органічним, тобто без застосування хімікатів.

Джерело: Суспільне