8°

Серед мобілізованих росіян у Білорусі спостерігається спалах захворювань, – ГУР

На територію Білорусі продовжують надходити підрозділи з Росії, які здебільшого складаються з так званих “частково мобілізованих” громадян. Їхнє головне завдання – підготовка матеріальної бази та місць розміщення окупаційних військ, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР).

Зазначається, що мобілізовані до РФ змушені жити у непристосованих умовах. Переважно у польових наметах без належних санітарних умов.

“Наразі серед цих військовослужбовців відзначається масштабний спалах різноманітних захворювань. Здебільшого це захворювання дихальних шляхів (бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми) та інфекції шлунково-кишкового тракту. Наразі масштаби захворювань такі, що білоруські медики не здатні впоратися з ними. Окупанти вимушені в терміновому порядку відряджати до білорусі військових та мобілізованих медиків з росії”, – повідомляє ГУР.

Крім того, за їхньою інформацією, у Білорусі зростає напруженість між військовими двох держав.

Численні конфліктні ситуації пов’язані з прецедентами зневажливого ставлення російських військових до білорусів. Зокрема, із використанням принижень на основі етнічних характеристик.

Кількість прецедентів швидко зростає, що призводить до неконтрольованої ескалації напруги в білорусі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp