26°

Шахраї наживаються на «Пакунку школяра»: рівнянин втратив майже 60 тисяч гривень

У Рівному зафіксовано випадок шахрайства, пов’язаного з програмою державної допомоги «Пакунок школяра». Йдеться про фінансову підтримку у розмірі 5000 гривень, яка надається батькам дітей, що цього року йдуть у перший клас.

Як повідомляє поліція Рівненщини, 31-річному жителю обласного центру в одному з месенджерів надійшло повідомлення з пропозицією нібито отримати виплату за цією програмою. Чоловік перейшов за посиланням, де ввів свої персональні дані, зокрема й номер банківської картки.

Цим скористалися зловмисники: отримавши доступ до його онлайн-банкінгу, вони створили цифровий рахунок і перевели туди кошти з особистого рахунку потерпілого. У результаті чоловік втратив майже 60 тисяч гривень.

Правоохоронці наголошують: державна допомога в межах програми «Пакунок школяра» надається виключно через офіційні канали — у застосунку «Дія» або через сервісні центри Пенсійного фонду України. Подати заяву можна до 15 листопада 2025 року.

У поліції вкотре закликають громадян:

  • не переходити за сумнівними посиланнями;
  • не вводити особисті дані на невідомих сайтах;
  • перевіряти інформацію виключно через державні джерела.

Будьте уважні та обережні, аби не стати жертвою онлайн-шахраїв.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp