19°

Ще чотири церкви на Рівненщині мають намір вийти з УПЦ МП

У Рівненській єпархії ПЦУ заявили про намір ще чотирьох громад вийти з УПЦ, що перебуває в канонічній єдності з московським патріархатом. Таким чином від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну зафіксовано вісім випадків, про це на своєму сайті повідомила пресслужба єпархії Православної Церкви України. В УПЦ заявили, що один з храмів люди опечатали через нібито спробу силового захоплення.

Намір перейти під юрисдикцію ПЦУ за минулі останні кілька днів висловили громада Свято-Параскевської парафії села Озерськ колишнього Дубровицького району, Свято-Георгієвської парафії села Суховоля колишнього Володимирецького району й дві громади у колишньому Острозькому районі — Петропавлівська парафія у Хорові та Свято-Михайлівська парафія у Милятині.

Усі релігійні громади провели загальні збори, на яких і вирішили змінити канонічну підлеглість, тобто вийти з-під юрисдикції московського патріархату та перейти до Православної Церкви України, йдеться у повідомленні пресслужби єпархії ПЦУ.

У селі Хорів місцевий священник не брав участі у парафіяльних зборах, у Суховолі рішення прийняли майже одноголосно, у Милятині храм поки буде зачинений.

“Вдова покійного настоятеля храму вирішила залишитись в єдності з московським патріархатом та не змогла спокійно прийняти рішення членів релігійної громади про зміну канонічної підлеглості. Вона намагалася перешкодити парафіянам зайти до храму та відмовлялась передати ключі від храму”, — заявили у Рівненській єпархії ПЦУ.

У громаді прийняли рішення опечатати будівлю храму до завершення процедури реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції та внесення змін до відомостей про юридичну особу до державного реєстру.

На сайті Рівненської єпархії УПЦ повідомили, що церкву у Милятині опечатали через “спробу силового захоплення” і вважають, що збори, які відбулись у сільському клубі, не означають зміну канонічної підлеглості.

“Про ці збори релігійну громаду УПЦ ніхто не повідомив. Раніше мені телефонували і питали дозволу провести у храмі, але я сказала, що в церкві не проводять такі зібрання”, — цитують в єпархії УПЦ матушку, старосту церкви Тетяну Сегень.

Як додали в єпархії УПЦ, храм опечатали, у замку змінили серцевину, а ключі законсервували у банці, яку віддали старості села.