8°

Що робити, якщо моє ім’я взяли кредит?

Жертвою шахраїв може стати будь-хто, ніхто не застрахований. А втрачений паспорт – один із легких варіантів наживи. Але не варто переживати, завжди є варіант довести свою невинність навіть у такій скрутній ситуації.

Як дізнатися про свої борги?

Вся інформація про кредитування записується в КІ (кредитну історію) фізичної особи. Кожен кредит, позика, кредитна картка – все знаходиться вже в ній.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, а вам потрібно зрозуміти, що, кому і в якій кількості ви повинні, то перше, що потрібно зробити – подати запит на отримання кредитної історії.

Бюро кредитних історій надішле вам повну інформацію про ваші позики:

  • позичальника (банк, МФО, організацію);
  • Кількість кредитів;
  • Сума кредиту;
  • Сума боргу;
  • Відсотки;
  • Штрафи (якщо є);
  • Усі дати: день та час взяття кредитних коштів, час старту періоду прострочення.

Експерти закликають брати кредити тільки в перевірених організаціях та не поширювати свої персональні дані. Перед зверненням необхідно прочитати відгуки користувачів, перевірити ліцензії, або рейтинг. Наприклад, на ресурсі Мета.юа зібрані всі МФО та вказаний їх рейтинг, інформація про компанію та умови отримання займу.

Варіанти вирішення проблеми

Після того, як ви перевірили свою КІ і знаєте, що і де на вас оформили (а ви цього не робили) настав час діяти за такими варіантами:

  1. Заява органу, що видав кредитні кошти. У заяві слід зазначити, що ви не брали кредит, що це вчинили шахраї, якщо використали паспорт, то додайте копію заяви з поліції. Зауважте, що підпис на договорі кредитування є підробкою і вам не належить. Після заяви компанія почне внутрішні розгляди і вас перестануть турбувати до з’ясування обставин;
  2. Поліція. Обов’язково зверніться до правоохоронців. Ви можете вирішити питання з одним псевдо-кредитом. Але ніхто не гарантує, що вони знову не з’являться. У поліції відкриють кримінальну справу, проведуть розслідування, попросять принести необхідні документи та докази. І в результаті можуть покарати шахраїв.
  3. Суд. Так, іноді справа доходить до суду, коли недбалі кредитори не хочуть визнавати своїх помилок. Але в суді справа піде інакше: ви можете надати перелік доказів та документів, які доведуть вашу невинність та пройти графологічну експертизу на справжність вашого підпису під договором. Якщо ви невинні, то аналіз це одразу покаже.

Будьте пильні і не довіряйте свої документи будь-кому.

Джерело: https://meta.ua/mfo/


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp