11°

погода у Рівному

Що це за формула Штайнмаєра? І чому рівненські активісти та деякі політики злісно реагують? (ВІДЕО)

1 жовтня Президент України Володимир Зеленський скликав термінову пресконференцію, аби сказати, що Україна офіційно підписалася під «формулою Штайнмаєра».

Про що йшлося на цій пресконференції, підготували матеріал колеги із Радіо Свобода.

 

Та протести почалися ще ввечері 1 жовтня. До прикладу, у Рівному під стінами СБУ зібралося декілька десятків молодиків. які висловили своє невдоволення. 

Вони – активісти ПП “Національний корпус”. А свою позицію пояснюють так: 

Ми прийшли сюди, щоб запитати чи не є такий крок порушенням статті 111 ККУ і висловити свою позицію стосовно таких дій. Українські націоналісти не дозволять владі капітулювати перед РФ та надати автономію Донбасу під дулами сепаратистів, які потім стануть депутатами та народною поліцією. Якщо Зе та його чиновники бояться і не хочуть приймати правильні рішення по відношенні до окупованих територій, то це зробимо ми! Ми не забули жодного загиблого та пораненого українського вояка!

Мейстрімну хвилю проти підписання цієї формули підхопила і партія п’ятого Президента України Петра Порошенка.

А також й депутати Рівненської міської ради від фракції “Європейська Солідарність”.

Світлина від Рівненська міська рада та її виконавчий комітет.

А депутат Рівненської міської ради від “Об’єднання Самопоміч” Микола Бляшин вже “запостив мем” на своїй сторінці у Facebook.

 

До слова, Микола Бляшин балотувався у Верховну Раду України від 152 виборчого округу за підтримки партії “Голос”.

В свою чергу, лідер фракції “Слуга Народу” у Верховній Раді Давид Арахамія в одному зі своїх інтерв’ю стверджує, що “зради” у цьому немає.  Формула Штайнмаєра є одним із шляхів вирішення конфлікту на Сході країни.

Тож поки одні готові повторити 2014 рік, зносячи шини до ОДА, розкажемо, що це за формула. 

рівненська ода

Відповідно до Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу, узгоджених на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі «нормандської четвірки», передбачається:

  • припинення вогню;
  • розведення військ;
  • ухвалення Верховною радою закону про амністію бойовиків;
  • проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ.

«Формула Штайнмаєра» закликала запровадити так званий «особливий статус» для окупованих Росією та проросійськими сепаратистами територій одразу після того, як будуть місцеві вибори, влаштовані там за українським законодавством, але на тимчасовій основі, а після визнання виборів законними вже й на постійній.

В разі успішного (за оцінкою ОБСЄ) проведення виборів Україна зобов’язується надати окупованим російськими військами територіям ЛНР та ДНР «особливий режим місцевого самоврядування». Українська влада має отримати контроль над кордоном.

Найбільша проблема “формули Штайнмаєра” в тому, що всі розуміють її по-своєму – Україна, Європа і Росія. Російська влада наполягає на підписанні формули, тому що тоді Україна почне політичне врегулювання ситуації на окупованих територіях.

Питання в тому, коли саме Росія має вивести свої війська з ОРДЛО. Українська влада наголошує, що виборів під дулами автоматів – не буде. Однак чи можна сподіватися, що Росія зробить перший крок, до проведення виборів?


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp