19°

погода у Рівному

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 1.06.2020

В Україні запустять застосунок для програмного РРО

Міністерство фінансів і ДПС анонсували запуск безкоштовного фіскального застосунку для програмного РРО (реєстратор розрахункових операцій). Вже протягом кількох місяців тестова версія програми стане доступною і безкоштовною. Про це повідомляє сайт Мінфіну.

Протягом цього місяця підприємці отримають можливість ознайомитися з додатком в Електронному кабінеті платника податків. Їм пропонується протестувати програму і висловити свої ідеї щодо його удосконалення.

З 1 серпня 2020 року додаток стане доступним для повноцінного використання всім бажаючим. У той же час, використання програмного РРО, для певних видів діяльності II-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.

«Введення програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Споживачі, в свою чергу, за лічені хвилини зможуть перевірити наявність виданого чека в базі даних ДПС. У разі його відсутності і видачі чека з порушенням законодавства покупець матиме право на відшкодування частини витрат на придбання товару», – йдеться в заяві Мінфіну.

Coursera відкрила доступ до сертифікованих курсів

Навчальна онлайн-платформа Coursera з 1 червня відкрила безкоштовний доступ до понад 3,8 тис. сертифікованих курсів з десятків предметів та дисциплін.

Про це йдеться на сайті ресурсу.

Окрім курсів, у відкритому доступі з’явилися 150 інтерактивних експертних проектів та понад 400 спеціалізацій. Безкоштовне користування триватиме до 31 липня.

В мережі з’явився звіт про вплив Covid-19 на ринок e-commerce

Міжнародна платіжна онлайн-платформа Payoneer підготувала свій традиційний звіт The Global Seller Index про глобальний стан ринку e-commerce під впливом COVID-19 за допомогою даних, отриманих від більш ніж 200 тисяч онлайн-продавців з 8 країн.

На запитання щодо ситуації з ринком e-commerce відповідали респонденти з Китаю, США, Великобританії, В’єтнаму, Кореї, Японії, Іспанії та Індії. Розглянемо ті ринки, які більше за інші можуть бути цікавими українському бізнесу.
Детальніше ознайомитись зі звітом можна тут: https://sostav.ua

В Казахстані ввели сонячну електростанцію потужністю 100 МВт.

У Казахстані ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 100МВт з гетероструктурними двосторонніми сонячними модулями. Проект “Нура» («нӓр» у перекладі з казахського «світло», “промінь сонця”) реалізувала Група компаній «Хевел», пише Eco Town.

Електростанція займає площу 300 га і складається з 268 тисяч гетероструктурних двосторонніх сонячних модулів, які мають високе порогове значення перетворення сонячної енергії в електричну (на рівні 23,5% в осередку), а також низький температурний коефіцієнт (-0,31%/с°). На територіях з високими температурними умовами таке обладнання дозволяє збільшити виробництво електроенергії на 25%.

СЕС “Нура” генеруватиме щорічно 150 млн кВт*год електроенергії, що дозволить уникнути 79,5 тис. тонн викидів CO2 в атмосферу.

Незважаючи на вкрай складні погодні умови будівництво електростанції було здійснено у рекордні терміни — за 6 місяців.

Фінансування проєкту здійснювалося за підтримки Євразійського банку розвитку (ЄАБР).

Facebook допоможе організаціям які займаються расовим правосуддям

Facebook виділяє $10 мільйонів організаціям, які займаються питаннями расового правосуддя. Про це засновник соцмережі Марк Цукерберг повідомив у Facebook.

«Організації, що борються за справедливість, також потребують фінансування, тому Facebook виділяє додаткові $10 мільйонів групам, які займаються питаннями расового правосуддя. Ми працюємо з нашими консультантами з цивільних прав, щоб визначити організації на місцевому та національному рівнях, які найефективніше можуть використати ці кошти», — написав Цукерберг.

Xiaomi випустила кондиціонер

Китайська компанія Xiaomi випустила новий вертикальний кондиціонер. Новинка здатна швидко охолоджувати приміщення площею до 20 квадратних метрів.

Xiaomi 3HP використовує технологію ламінарного м’якого вітру, завдяки чому в приміщенні буде рівномірна подача охолодженого повітря. Різниця температур в різних частинах кімнати буде однакова. Кондиціонер Xiaomi підходить для домашніх приміщень площею від 10 до 20 квадратних метрів. Це означає, що його можна використовувати в спальні, кабінеті, вітальні і інших частинах будинку.

Кондиціонер Xiaomi 3HP

У конструкції новинки використовується інверторний компресор постійного струму з внутрішнім і зовнішнім вентиляторами постійного струму. Він також використовує електронні розширювальні клапани для управління дроселем, що робить систему ефективною та енергозберігаючою. Він може точно контролювати температуру під час швидкого охолодження і нагрівання.

Xiaomi 3HP також відповідає сучасним стандартам енергоефективності. Річний коефіцієнт корисної дії новинки фіксується на позначці 5,13. Варто відзначити, що актуальний китайський стандарт енергоефективності для техніки першого класу становить 4,5.

Кондиціонер доступний на JD.com для попереднього замовлення за $841.

6-річна українка стане героїнею серіалу та моб. гри

Американська компанія підписала контракт із 6-річною YouTube-блогеркою з України.

За життям Діани уже слідкують понад 54 мільйони людей, а тепер вона стане ще й героїнею серіалу та мобільної гри.

Студія Pocket.watch, що займається розвитком популярних зірок YouTube, оголосила про запуск нової франшизи «Love, Diana – the Prinсess of Play». Головною героїнею там стане 6-річна українка Діана, ведуча YouTube-каналу Kids Diana Show, пише видання Variety.

Kids Diana Show – третій за кількістю переглядів YouTube-канал у світі. З моменту створення у 2015-му відео, де Діана разом із батьками та братом Ромою розповідає про спільні ігри, подорожі та пригоди, переглянули понад 28 мільярдів разів.

Аудиторія 9-мовного каналу, орієнтована на дітей 2-7 років, нині має 54,6 мільйонів фоловерів.

В літаках Bombardier CRJ-200 виявлено баг

На літаках Bombardier CRJ-200 з системою керування польотом Rockwell Collins Aerospace знайшовся баг, який не дозволяє ними нормально керувати. Адже в деяких обставинах замість повороту, наприклад, праворуч літак виконував поворот ліворуч і навпаки. Найчастіше подібне траплялося, коли пілоти вирішували йти на другий захід на посадку.

Баг відтворюється в ситуації, коли пілоти редагують запрограмоване значення висоти, до якої мав піднятися літак у випадку повторного заходу на посадку. Також баг проявляється, коли пілоти редагували функцію температурної компенсації при дуже низьких температурах.

Баг вперше відкрили у 2017 році пілоти CRJ-200 при спробі посадки в канадському аеропорті Форт-Сент Джон. Пілоти скористалися функцією температурної компенсації, після чого помітили, що літак повернув не в той бік, куди було потрібно.

Функція температурної компенсації на літаках потрібна, щоб отримувати правильні показники альтиметра – приладу, який показує висоту літака над поверхнею землі. Зі зниженням температури прилад показує дані з наростанням похибки.

Розробники системи керування польотом у Rockwell Collins пояснюють, що проблема у програмному забезпеченні системи Pro Line 4 FMC. Воно вносить неправильні зміни в запрограмовану процедуру, якщо цю процедуру попередньо відредагували. У компанії кажуть, що баг проявляється рідко та при особливих умовах.

Лише цього тижня оператори CRJ-200 отримали обов’язкову вимогу вимкнути автоматичну температурну компенсацію. Вимога обов’язкова до виконання із середини червня. У Bombardier та Rockwell Collins ще на етапі чернетки цієї вимоги казали, що замість заборони ефективніше створити програмний патч.

Абоненти Vodafon можуть безкоштовно користуватись підпискою YouTube Premium

Два міжнародних бренди — Vodafone і YouTube — уклали угоду про співпрацю. Завдяки їй клієнти Vodafone можуть безкоштовно протягом чотирьох місяців користуватися підпискою YouTube Premium.

Про це НВ Бізнес повідомили в Vodafone Україна.

Згідно з отриманою інформацією, результатом угоди Vodafone і YouTube стала пропозиція для абонентів «YouTube без перерв»: клієнти Vodafone можуть безкоштовно протягом чотирьох місяців користуватися підпискою YouTube Premium. Підписка активується разом з послугою Video PASS від Vodafone, яка робить безлімітним трафік на YouTube і ряд інших відеосервісів.

Створено рукавички для гри на піаніно

Японські інженери створили роботизовані рукавички для гри на піаніно. Їх можна застосовувати для навчання.

Повідомляється, що фахівці розробили екзоскелет у вигляді рукавички, який дозволяє управляти рухами пальців. Екзоскелет вийшов м’яким, він вільно згинається в будь-якому місці. Кріпиться рукавичка на першій й останній фалангах пальців, на зап’ястя і на плечі.

До кожного пальця між опорними елементами протягнуті тяги від штучних пневматичних м’язів. Рукавичка може стискати предмети з силою близько восьми ньютонів (0,8 кілограм-сил) на кожен палець. Рухливість у неї хороша — напрямок руху можна змінювати близько десяти разів в секунду. Рукавичку можна використовувати для навчання гри на піаніно.

Якщо її одягнути й активувати спеціальну програму, то рука сама почне рухатися, як треба. Так можна поступово запам’ятовувати техніку гри. Крім того, екзоскелет можна застосовувати для реабілітації після паралічу або атрофії.