17°

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 12.05.2020

Національна поліція розпочала кримінальне провадження за фактом витоку інформації про персональні дані громадян.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу МВС.

Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюднених персональних даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку “Дія”.

На даний час роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено. Кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами вживає заходи із недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження.

Віце-президентом Kivi призначили Сергія Вегнера

Рада директорів компанії-розробника та виробника смарт-телевізорів і тв-сервісів KIVI призначила віце-президентом компанії засновника Wenger Consulting Сергія Венгера, який з 2017 року реалізовував проєкти KIVI в якості бізнес-консультанта. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зазначається, що на своєму посту Венгер буде відповідати за управління маркетингом і персоналом, а також за бізнес-трансформації на всіх ринках присутності.

У компанії наголошують, що через пандемію коронавірусу пропозиція Венгеру, його призначення та знайомство з командою відбувалися на відстані 5,5 тисяч км від штаб-квартири KIVI.

Viber з’являться групові відеодзвінки

В Viber, провідному додатку для спілкування в Україні, скоро з’являться групові відеодзвінки необмеженої тривалості за участю до 20 осіб (на першому етапі запуску функції). Надихнувшись успіхом використання групових аудіозвонков, Viber розширює можливості для спілкування за допомогою відео, щоб задовольнити зростаючий попит на відеочати, які здатні замінити особисті зустрічі з сім’єю, друзями або колегами.

З груповими відеовикликами в Viber люди зможуть з легкістю виконувати всі ці завдання всередині програми, завдяки можливості трансляції екрана і відеоконференції на різних платформах – смартфоні або робочому столі. Функція групових відеодзвінків відмінно доповнює інші можливості програми для спілкування на відстані, такі як групчати для 250 осіб аудіодзвінки на 20 осіб.

Облікові дані користувачів LiveJournal виявили в інтернеті

Облікові дані від більш 33,7 мільйонів користувачів LiveJournal (Живий Журнал) виявили у відкритому доступі. Кожний витік має ідентифікатор користувача, посилання на профіль, e-mail і пароль від LiveJournal.

За попередньою інформацією “злив” даних стався ще в 2014 році, але особливого розголосу справа не набула. Базу продавали в даркнеті і хакерських форумах. Опитані користувачі ЖЖ, підтвердили, що опубліковані дані були актуальні в 2014 році.

У Мережі з’явилася інформація з посиланням на OPPO, що деградація акумулятора при 40-Вт бездротової зарядки становить 30% за той же термін, за який 15-Вт провідна зарядка забирає 10%.

Саме цим джерело пояснює небажання Samsung і Apple брати участь в цій гонці, оскільки, на їхню думку, не має сенсу. Втім, є й інша думка: простіше замінити акумулятор і користуватися “благами цивілізації”, але в цьому випадку не враховується втрата захисту від води і пилу, якої так чи інакше мають майже всі скляно-металеві пристрої.

Spotify представить нову функцію

Spotify представляє нову функцію, яка дозволить двом або більше користувачам Premium, які знаходяться поруч, спільно управляти музикою. Учасники групової сесії можуть контролювати те, що грає в режимі реального часу, а також доповнювати плейлист.

Щоб скористатися цією функцією, «господар» плейлиста повинен клацнути меню «Підключитися», яке знаходиться в нижньому лівому кутку екрана «Відтворення», а потім поділиться з «гостями» кодом хоста.

Потім, використовуючи вбудовані елементи управління Spotify, учасники можуть призупиняти, відтворювати, пропускати і ставити доріжки в чергу, а також додавати свої власні треки для подальшого відтворення. Зміни, внесені будь-яким гостем, негайно відображаються на всіх пристроях учасників.

Функція групової сесії тестувалася з минулого року, і деякі користувачі вже мали до неї доступ.

HMD Global представила на російському ринку телефони Nokia 125 і Nokia 150

Виконані в моноблочному форм-факторі і наділені буквено-цифровою клавіатурою. Апарати забезпечені 2,4-дюймовим дисплеєм формату QVGA. Підтримується робота тільки в мобільних мережах GSM 900/1800. Як програмна платформа застосовується Series 30+. Передбачена 0,3-мегапіксельна камера.

Модель Nokia 150 наділена адаптером бездротового зв’язку Bluetooth 3.0, FM-тюнером і 3,5-мм гніздом для навушників. За харчування відповідає акумуляторна батарея ємністю 1020 мАг. Габарити становлять 132×50,5×15 мм, вага – 90,5 м. Апарат Nokia 125, в свою чергу, не має контролером Bluetooth. При цьому є FM-тюнер і 3,5-мм гніздо для навушників. Акумулятор має ємність 1020 мА·год. Пристрій важить 91,3 г, його розміри – 132×50,5×15 мм.

«Люди активно купують кнопкові телефони як для особистих, так і для робочих цілей, і ми знаємо, наскільки важливі для користувачів простота меню і зручність цих пристроїв. Обидва представлених сьогодні телефону, крім простоти і зручності, відрізняються ще й надійністю », – зазначає HMD Global. Продажі новинок почнуться в наступному кварталі.