Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 14.05.2020
Аватари Facebook стали доступні в США
Починаючи з сьогоднішнього дня, користувачі можуть створювати власні цифрові аватари і публікувати їх в коментарях і чатах Messenger.
Facebook представив аватарів ще два роки тому. Сьогодні для них з’явилося більше варіантів одягу, відтінків волосся і шкіри.
Щоб створити аватар, користувачі Facebook або Messenger повинні знайти нову опцію «Створи свій аватар» в меню стікерів в редакторі коментарів. Поки аватари можуть використовуватися тільки в коментарях, чатах і профілях Facebook Gaming.
Компанія також розглядає можливість розширення Avatars до використання їх в якості зображення профілю або в групах.
Державне космічне агентство запустило онлайн-програму Yangel Big Bang
Програма створена для відбору українських стартапів, які ведуть діяльність і розробки повʼязані з космосом. Стартапи будуть відбирати для програми акселерації і навчання Yangel Accelerator, яка повинна стартувати восени.
Стартапи повинні бути повʼязані з розробкою супутників, ракет, безпілотників, космічним туризмом, видобутком ресурсів в космосі, тощо. Участь у програмі безкоштовна. Це дозволить стартапам опрацювати моделі для роботи як в Україні, так і по всьому світу. Найкращі стартапи пройдуть на наступний етап: 12-тижневу акселераційну програму у Києві.
Витік даних з додатку “Дія” не підтвердився
У Національній поліції України заявили, що інформація про витік даних з сервісу додатку Дія не підтвердилася.
Про це говориться в повідомленні прес-служби Нацполіціі.
«Поліцейські в рамках розслідування кримінальної провадження провели низку оперативно-слідчих дій і не виявили фактів кібератак на автоматизовану інформаційно-пошукову систему «Дія», — йдеться в повідомленні.
Зокрема, актуальність інформації баз даних відповідає більш ніж річній давності.
Україні створять електронну систему з інформацією про уроки
Батьки зможуть перевірити успішність та відвідування дітей у будь-який момент.
Про це в інтерв’ю сайту Політичної партії «Слуга народу» сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
«Якщо є електронна подача документів до школи, є уроки в режимі онлайн, то чому б не зробити електронні щоденники? Паперова звітність як рудимент старої системи має зникнути і тим самим суттєво полегшити життя і вчителям, і дітям, а особливо батькам. Адже ви легко і в будь-який момент зможете подивитися успіхи вашої дитини і вчасно зреагувати, якщо їй потрібна допомога в навчанні», — зазначає Сергій Бабак.
Він наголосив, що це буде ціла система з даними про уроки, успішність та відвідування дітей. Але вона матиме різні рівні доступу.
«Тобто не буде такого, що кожен зайшов і все про всіх дізнався. Батьки дивляться за своєю дитиною, дитина дивиться за своїми успіхами та успіхами свого класу, вчитель – за класами, в яких він викладає, а от директор – це єдина людина, яка зможе дивитися за успішністю всіх. Бо це її безпосередній обов’язок», — сказав голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Закривається школа програмування UNIT Factory
В цьому місяці у столиці закривається безкоштовна школа програмування UNIT Factory, яка існувала на базі UNIT.City з 2016 року. У цей проект було інвестовано близько $ 5 млн. Причиною закриття назвали «несприятливу поточну економічну ситуацію».
Про це повідомили в прес-службі холдингу UFuture, пише ain.ua. Навчання було безкоштовним за умови подальшої роботи випускників в Україні протягом трьох років. таким чином намагалися підтримати потенціал обдарованої молоді та стимулювати розвиток сучасної IТ-освіти в Україні.
Програмістів готували по системі глобальної мережі Паризької школи 42. У ній немає вчителів, розкладу уроків, конспектів і традиційних оцінок. Навчання відбувається за методом Peer-to-Peer (P2P), що дозволяє студентам кооперуватися і розкривати свої творчі здібності під час командної роботи над проектами. Підготовка тривала від двох до трьох років. За час існування школи навчання пройшли понад тисячу студентів.
В аеропорту Риму «розумний» шолом для заміру температури серед пасажирів.
Про це повідомляє Independent.
«Інженери в аеропорту (Риму – ред.) тестують «розумний» шолом для заміру температури у пасажирів та виявлення у них коронавірусу», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляє газета, працівник аеропорту може пересуватися по аеропорту й сканувати будь-кого у своєму радіусі інфрачервоним сканером, що вбудований у шоломі.
Якщо на пасажирі буде відображене червоне світло, це може означати, що він або вона має підвищену температуру та може бути носієм коронавірусу.
У свою чергу саму людину можуть не допустити на рейс.
Grammarly інвестував в американський стартап Docugami
Заснований українцями стартап Grammarly вперше за 11 років свого існування інвестував в сторонній проект – американський стартап Docugami. Про це пише Geek Wire.
Grammarly взяв участь в початковому раунді фінансування в розмірі $ 10 млн для Docugami. Оцінка стартапа не повідомляється.
Docugami використовує штучний інтелект, щоб допомогти компаніям створювати і витягувати інформацію з неструктурованих документів. Компанія була заснована колишнім членом команди Microsoft Жаном Паолі в 2018 році і базується в Сіетлі. Паолі також є одним з винахідників XML.
Видання відзначає, що останнім часом Grammarly стикається зі все більшою конкуренцією з боку Microsoft. Американський техно-гігант недавно випустив власний редактор для браузерів Chrome і Edge.