Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 15.05.2020
Microsoft відмовляється від 32-біт. версій ОС Windows 10
Починаючи з релізу Windows 10 версії 2004, компанія більше не пропонує 32-бітну редакцію. Ця збірка вже доступна розробникам і OEM збирачам комп’ютерних систем. Відповідні зміни зафіксовані в документації, яка описує мінімальні системні вимоги.
Фактично, дана зміна не впливає на існуючі комп’ютери, на яких вже встановлено 32-бітові версії ОС. Крім того, Microsoft заявляє, що вона все ще має намір пропонувати 32-бітові збірки через інші канали поширення. Це означає, що зацікавлені користувачі все ще можуть купити роздрібну копію Windows 10 і використовувати її для установки 32-розрядної версії. Проте, рішення Microsoft ознаменувало початок довгого шляху щодо відмови від 32-бітових обчисленні.
Відмова від 32-бітових версій на нових ПК не повинен суттєво вплинути на кінцевих споживачів. Сучасні процесори є 64-бітними, попиту на 32-бітові чіпи і комп’ютери практично не існує.
Run Ukraine запускає серію онлайн-забігів Dream Running Series
“У кожного бігуна є свій омріяний старт, місто, в якому він хоче пробігти свою найважливішу дистанцію. Для когось особливе місце у серці посідає Київ, хтось женеться за єдинорогом Бостона, хтось сумує за скасованим Токіо. І доки діють обмеження на проведення масових заходів і великі марафони не проводяться – саме час усім серцем віддатися своїй мрії!” – переконані в Run Ukraine.
Кожен з онлайн-забігів Dream Running Series присвячений одному з особливих для бігунів міст, міст, у яких проходять найбільші та найбільш значущі марафони світу, які збирають на стартах десятки тисяч учасників:
- 6-7 червня 2020 – Kyiv Run;
- 21-22 червня 2020 – New York Run;
- 4-5 липня 2020 – Berlin Run;
- 18-19 липня 2020 – London Run;
- 1-2 серпня 2020 – Tokyo Run;
- 15-16 серпня 2020 – Boston Run;
Також у планах Run Ukraine є проведення онлайн-забігів, присвячених Риму, Парижу, Празі та Чикаго, дати будуть анонсовані згодом.
Стати учасником онлайн-забігу Dream Running Series може кожен охочий, де б він не перебував. Для участі не потрібно нікуди їхати, усе, що потрібно – телефон та власна уява. Телефон – щоб записати маршрут та надати організаторам підтвердження подоланої дистанції. Уява – щоб біжучи 10 км або півмарафон своїм рідним містом, відчувати, що ти біжиш своїм містом мрії, і маршрут твій пролягає вулицями Токіо, Центральним Парком у Нью-Йорку, а фінішуєш ти просто під Бранденбурзькими воротами у Берліні.
Для того, щоб взяти участь в онлайн-забігах Dream Running Series, потрібно:
- обрати онлайн-забіг, присвячений вашому місту мрії;
- обрати дистанцію: 10 км або 21,0975 км;
- зареєструватись;
- в дати заходу пробігти обрану дистанцію, уявивши, що біжите містом мрії;
- отримати заслужену медаль;
Sony розробляє нові сенсори з AI
Японська компанія Sony повідомила про розробку двох нових сенсорів зображення з вбудованим штучним інтелектом, які поки що не мають світових аналогів, передає NHK World-Japan.
Виробник електроніки зазначає, що розміри сенсорів становлять близько 1 кв. см. Сенсори зі штучним інтелектом в камерах дозволяють відстежувати об’єкт в реальному часі і проводити аналіз зображення.
За даними Sony, якщо камери з подібними рецепторами встановити в магазині, то кожен із цих пристроїв можна буде використовувати окремо. Це може допомогти в боротьбі з поширенням коронавірусу. Наприклад, камери можуть вести підрахунок відвідувачів – скільки зайшло і скільки вийшло – або розпізнавати появу скупчень людей.
Sony відзначає, що такі камери зможуть фіксувати нестачу тих чи інших товарів на полицях. Це допоможе зменшити чисельність працівників магазину, або ж позбавити їх необхідності виконувати нудну одноманітну роботу.
У компанії додають, що використання сенсорів зображення зі штучним інтелектом не загрожує недоторканності приватного життя, оскільки немає необхідності зберігати зібрані дані на серверах.
Instagram дозволив користувачам зберігати Instagram Live в IGTV
Також можна робити його доступним для перегляду протягом будь-якого часу. Раніше користувачі могли зберегти прямий ефір на 24 години, закріпивши його в сторіс.
Щоб зберегти трансляцію в IGTV, необхідно натиснути кнопку «Завершити» після його проведення, а потім «Поділитися в IGTV». Користувачам запропонується обирати обкладинку для відео, назву, опис і хештеги.
Варто пам’ятати, що завантажене відео не включатиме лайки або коментарі з відео прямого ефіру. Кількість глядачів прямого ефіру скинеться, як тільки його завантажать в IGTV. Користувачі також не зможуть редагувати чи обрізати відео.
Cпівробітники Facebook скаржаться на погіршення психологічного стану
Причинами є робота із “шокуючим контентом”. Багато з них подали до корпорації до суду і компанія вирішила виплатити їм компенсацію.
Як передає видання The Verge, Facebook вирішив виплатити 52 мільйони доларів компенсацій, щоб не доводити цю справу до суду. Також у компанії планують ретельніше відбирати претендентів на вакансії модераторів, що мають справу зі складним контентом.
Facebook анонсувала інструмент для відеоконференцій Messenger Rooms
Можливістю якого є одночасного з’єднання з 50 користувачами. Сервіс вже доступний для користувачів з США, Мексики й Канади, а користувачі всіх інших країн зможуть розпочати роботу з ним наступного тижня. Хоча в деяких аккаунтах він вже доступний.
Марк Цукерберг, 14 травня, на своїй сторінці у фейсбуці повідомив про те, що сервіс офіційно стартував. Сервіс безкоштовний, а з його допомогою можна проводити захищені групові відеодзвінки без обмеження в часі.
Використовуючи Messenger Rooms користувачі можуть створювати окремі групи для відеодзвінків в Facebook і Messenger, а незабаром до них розробники додадуть Instagram Direct, WhatsApp і Portal. У Facebook пояснили, що компанія не переглядає і не прослуховує відеодзвінки користувачів за допомогою цього сервісу, позаяк піклується про їх захист, безпеку і зберігання особистих даних.
Valve експериментальну функцію Play Next в Steam Labs
alve запустила лабораторію Steam Labs в кінці минулого року, щоб протестувати нові функції в своєму магазині комп’ютерних ігор. Інтерактивна рекомендація на основі машинного навчання вже використовується в бібліотеці, а тепер останнє оновлення клієнта приносить її в Play Next. Замість того, щоб пропонувати нові ігри для покупки, у відділі з’являться пропозиції від ігор, якими вже володіє користувач.
Раніше експериментальну функцію Play Next можна було знайти на окремій сторінці в Лабораторії Steam. Вона пропонувала на вибір три гри з бібліотеки, які з найбільшою ймовірністю сподобалися б гравцеві. Тепер функція Play Next буде інтегрована в бібліотеку Steam. Функція за допомогою рекомендаційних алгоритмів Steam допоможе підібрати гру, яка знаходиться в бібліотеці користувача і які раніше не запускалися.