9°

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 17.05.2020

Створено модульний Laptop актуальніть якого не менше 10 років

Команда інженерів Берлінського стартапу MNT Research GmbH створила модульний лептоп, який завдяки можливості модернізації буде актуальний не менше 10 років, розповідає Geeky-gadgets.

Перший прототип модульного ноутбука MNT Reform був показаний на краудфандінговій платформі Crowd Supply ще в грудні 2018 року. Близько року тривали внутрішні тести. Інженери повідомляють, що велика частина комплектуючих відтоді була перероблена з нуля.

Нещодавно вони оголосили про готовність пристрою до випуску і почали приймати замовлення. Головною особливістю комп’ютера розробники називають можливість повної модернізації після покупки, що дозволить ноутбуку залишатися актуальним до десяти років.

Ми спроєктували MNT Reform так, щоб він був максимально відкритим і прозорим, а також підтримує безкоштовний і відкритий програмний код. Ми пропонуємо заглянути під капот, налаштувати і навіть відремонтувати його самостійно, – розповідають творці про своє дітище.

Модульний ноутбук

Ще однією фішкою пристрою стала відсутність в ньому інструментів спостереження і контролю. MNT Reform позбавлений мікрофона та камери, а значить ніколи не буде шпигувати за власником. Але головне, що в ньому застосовуються загальнодоступні компоненти, які користувач зможе самостійно замінити при необхідності.

Характеристики модульного ноутбука

Крім того, MNT Reform отримав підтримку більшості сучасних інтерфейсів (USB, Wi-Fi і інші). Він оснащений модульної механічною клавіатурою з підсвічуванням, міцним алюмінієвим корпусом і батарей, що забезпечує до п’яти годин автономної роботи.

Суперкомп’ютери були заражені шкідливим ПО для майнінга криптовалют

Інциденти такого роду відбулися в Великобританії, Німеччині, Швейцарії та Іспанії.

Перше повідомлення про атаку надійшло в понеділок з Единбурзького університету, на майданчику якого розміщений суперкомп’ютер ARCHER. Відповідне повідомлення і рекомендація змінити паролі і SSH-ключі були опубліковані на веб-сайті установи.

В цей же день організація BwHPC, що займається координацією дослідних проектів на суперкомп’ютерах, оголосила про необхідність призупинити доступ до п’яти обчислювальним кластерам на території Німеччини для проведення розслідування «інцидентів безпеки».

Повідомлення подібного роду продовжили надходити в середу, коли дослідник у сфері інформаційної безпеки Фелікс фон Лейтнера (Felix von Leitner) написав у своєму блозі про те, що доступ до що знаходиться в іспанській Барселоні суперкомп’ютера закритий на час проведення розслідування інциденту кібербезпеки.

На наступний день аналогічні повідомлення надійшли з Лейбніцкого обчислювального центру, інституту при Баварської академії наук, а також з дослідницького центру Юліх, розташованого в однойменному німецькому місті. Офіційні особи заявили про те, що після «інциденту з інформаційною безпекою» закритий доступ до суперкомп’ютерів JURECA, JUDAC і JUWELS. Крім того, Швейцарський центр наукових обчислень в Цюріху також закрив зовнішній доступ до інфраструктури своїх обчислювальних кластерів після інциденту з інформаційною безпекою «до відновлення безпечного середовища».

Жодна зі згаданих організацій не опублікувала жодних подробиць щодо інцидентів. Проте, Група реагування на інциденти інформаційної безпеки (CSIRT), яка координує дослідження з використанням суперкомп’ютерів по всій Європі, опублікувала зразки шкідливих програм і додаткові дані по деяким інцидентів.

Зразки шкідливих програм були розглянуті фахівцями американської компанії Cado Security, що працює в сфері інформаційної безпеки. На думку фахівців, зловмисники отримали доступ до суперкомп’ютерів через скомпрометовані призначені для користувача дані і ключі SSH. Також передбачається, що облікові дані були вкрадені у співробітників університетів Канади, Китаю і Польщі, які мали доступ до обчислювальних кластерів для проведення різних досліджень.

Незважаючи на те, що немає офіційних доказів того, що все атаки були здійснені однією групою хакерів, схожих імен файлів шкідливого ПО і мережеві ідентифікатори вказують на те, що серія атак здійснена одним угрупованням. У Cado Security вважають, що зловмисники для доступу до суперкомп’ютерів використовували експлойт для уразливості CVE-2019-15666, а після цього здійснювали розгортання ПО для Майнінг криптовалюта Monero (XMR).

Концепт Huawei з’явився в мережі

У мережі з’явився дивний концепт майбутнього флагманського смартфона Huawei з двома екранами. Хоч це, швидше за все, фантазії дизайнера, подивитися на зображення все одно цікаво.

Концепт Huawei

За традицією, під флагманську серію Huawei Mate 40 увійде модель Mate 40 Pro. І саме її зобразив на рендерах дизайнер TS Designer.

На малюнках можна помітити, що пристрій має два екрани. При цьому додатковий дисплей розташований на задній панелі смартфона, праворуч від блоку камери. Вона, до речі, складається з п’яти датчиків. На модулі також написано, що смартфон підтримує стократний зум.

У Великобританії будується сховище електроенергії

Енергію буде накопичувати у вигляді рідкого повітря.

Кріогенне сховище — це назва систем, які добре підходять в якості буферного сховища. Британська компанія Highview Power вже багато років експлуатує випробувальний комплекс і в цей час займається комерційним будівництвом сховищ.

Кріогенні енергоакумулятори охолоджують повітря до мінус 196 °C, що робить його скрапленим. Highview Power використовує для цієї мети надлишок електроенергії від вітру та сонця. Крім того, тепло, яке виробляється в процесі, зберігається. Рідке крижане повітря можна зберігати декілька тижнів в ізольованих сталевих резервуарах при нормальному тиску. Коли потрібно електрику, для підігріву повітря використовується зовнішнє тепло і накопичене тепло.

Під час цього процесу він розширюється в 700 разів і приводить в рух турбіну з використанням одержуваної енергії. Це виробляє електрику через генератор. Перевага зберігання кріогенних матеріалів полягає в тому, що ця технологія давно відома і випробувана, а також у тому, що вона дешева у виробництві.

Вони також не використовують критичних або екологічно шкідливих матеріалів, таких як літій-іонні сховища. Пілотна установка Highview Power розташована недалеко від Манчестера і має потужність 5 мегаватів.

Facebook прокладає підводний кабель довжиною 37 тис. км

Для того аби забезпечити 16 країн Африки швидкісним інтернетом. Про це пише BBC.

Зокрема, проєкт 2Africa має запрацювати до 2024 року. Новий кабель забезпечить потужний та надійний інтернет-зв’язок.

Кабель, прокладений мережею Alcatel Nokia Oyj, проходитиме через дно Атлантичного та Індійського океанів, а також Середземного та Червоного моря. Його довжина складає 37 000 км – це майже дорівнює окружності Землі (40 075 км).

За інформацією видання, кабель буде закопаний глибше, ніж попередні системи, що сприятиме його кращому захисту від пошкоджень.

Повідомляється, Facebook буде реалізовувати цей проєкт разом з компанією China Mobile, MTN з Південно-Африканської Республіки, Orange зі Франції та Vodafone з Великої Британії.

Наразі вартість робіт не розголошується, однак за інформацією низки ЗМІ, проєкт може коштувати приблизно 1 млрд доларів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp