15°

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 2.06.2020

Українські студенти розробили онлайн моніторинг пеженої небезпеки лісів

Студенти національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розробили унікальний сервіс онлайн-моніторингу пожежної небезпеки лісових територій «Forest Foresight».

На тлі недавніх масштабних лісових пожеж у Чорнобильській зоні та прилеглих до неї областей ця розробка набуває особливої актуальності і, без сумніву, зацікавить фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Та й самі автори розробки подальший розвиток проєкту бачать у тісній співпраці з надзвичайниками.

Для функціонування «Forest Foresight» задіяні супутникові мультиспектральні знімки, які дають можливість детального аналізу пожежонебезпеки територій. Він виконується за допомогою нейронної мережі, яка навчалася на даних лісової пожежі в Каліфорнії «Camp Fire».

Як повідомляє SQ, наукова частина стартапу представлена на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, за результатами якого зайняла I місце в секції «Інформаційні технології».

Працівники Facebook критикують Цукерберга за його відмову видалити пост Трампа.

Вони побоюються, що СЕО компанії просто не хоче злити президента, ігноруючи його слова, що прославляють насильство.

Десятки працівників Facebook почали публічно виражати своє невдоволення позицією СЕО компанії Марка Цукерберга, коли той відмовився видалити пост президента США з насильницькими погрозами американцям. Про це пише The Guardian.

Продовжуючи працювати з дому на карантині, співробітники влаштували онлайн-протест, відмовляючись заходити в систему для початку роботи.

«Марк неправий, і я постараюсь у найбільш гучний спосіб змінити його думку», – написав у своєму Twiiter Райан Фрейтас, директор відділу дизайну продуктів для новинної стрічки Facebook

«Я не знаю, що робити, але знаю, що неприйнятним буде не робити нічого. Я працівник FB, який абсолютно не згоден з рішенням Марка нічого не робити з недавніми постами Трампа, що очевидно підбурюють до насилля. І я не один такий у FB. Не існує нейтральної позиції щодо расизму», – затвітив дизайн-менеджер Джейсон Стірман

Китайська компанія Huawei представила планшет Huawei MatePad Pro 5G.

Про це повідомляє портал GizChina.

Як повідомляє портал, планшет має екран у 27,4 сантиметрів, а роздільність дисплея становить дві тисячі пікселів.

Сам Huawei MatePad Pro 5G важить всього 492 грама.

Зазначається, що планшет має також найбільш потужний процесор Kirin 990 5G та батарею з потужністю в 7250 ампер за годину.

У пристрої встановлені дві камери: фронтова (8Мп) та задня (13Мп).

MatePad Pro 5G доступний у двох кольорах – зеленому й оранжевому.

Вартість моделі з 8Гб оперативної та 256 внутрішньої пам’яті сягає 740 доларів США, а модель з 8Гб оперативної та 512 внутрішньої пам’яті коштує 950 доларів США.

Унікальна бібліотека україніки може припинити роботу

Електронна бібліотека світової україніки DIASPORIANA, де зібрано близько 20 тисяч унікальних видань, може припинити роботу. Про це пише Історична правда.

Доступ до ресурсів завжди був безкоштовним і необмеженим, а в середньому на сайт щодня заходять 500 користувачів.

Щороку DIASPORIANA проводила збір коштів на свої потреби та розвиток, але цьогоріч вдалось зібрати лише 300 гривень.

У коментарі виданню засновник проекту Олег Богуславський пояснив, що для подальшого функціонування бібліотеки треба не менше 30 тисяч гривень щороку.

«У середньому на цей сайт щодня заходять 500 користувачів. Доступ до контенту безкоштовний та необмежений. Однак на одному лише ентузіазмі вижити неможливо. Проєкт має розвиватися на фінансуватися. DIASPORIANA щороку проводить збір коштів на потреби проєкту. Цьогоріч вдалося залучити лише … 300 грн. Це катастрофічно мало і ставить одну з найбільш доступних електронних бібліотек світової україніки на межі існування», – зазначають на сторінці Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Ubisoft розлютила гравців Trackmania

Схоже, великі видавці не вчаться на своїх помилках і продовжують випускати ігри з жадібними і заплутаними системами монетизації, які напевно розлютять геймерів. Так і сталося з новою Trackmania, яка, за обіцянками видавця, «доступна не по підписці», однак вимагає багаторазових платежів за доступ.

Базова гра, зазначають в компанії, безкоштовна, але доступ до редактора рівнів (найпривабливішої особливості серії), буде платним – 10 доларів на рік. А повноцінний «клубний доступ», який включає спеціальні ліги, ексклюзивні скіни та інші плюшки, обійдеться у 30 доларів на рік.

Це ж підписка? «Ні» – кажуть в Ubisoft. Це не передплата, просто за певну суму грошей гравці отримують доступ на певний час. А потім доведеться платити заново. Але це не підписка.

Така ось гра слів жваво нам нагадала інший випадок, коли в 2019 році EA назвала лутбокси в іграх «сюрприз-механіками».

Поки що плутанина з Trackmania триває: одне джерело стверджує, що редактор рівнів платний, а інше – що він безкоштовний, але зберегти можна тільки один трек. Але як би там не було, шанувальники серії незадоволені тим, що їх, здається, хочуть обдурити. Але гра виходить 1 липня – у Ubisoft ще достатньо часу, щоб не допустити фіаско Battlefront 2.

Київстар звинувачують в “недобросовісній конкуренції”

Інтернет-асоціація України (ІнаАУ) звернулася до Антимонопольного комітету (АМКУ) зі скаргою на компанію Київстар, звинувативши оператора в «недобросовісної конкуренції».

Відповідний лист опубліковано на сайті асоціації.

Причиною скарги стала рекламна кампанія Київстар в місті Маріуполь, де компанія пропонувала користувачам послугу Домашній інтернет з безкоштовним підключенням і абонплатою в 10 грн на місяць.

За даними ІнАУ, в листопаді 2019 року середня вартість послуги доступу до інтернету в Україні перевищує 100 грн, що значно перевищує пропозицію Київстар жителям міста Маріуполь.

“Зазначене може свідчити про антиконкурентну поведінку АТ Київстар на ринку послуг доступу до мережі Інтернет в м Маріуполь, спрямовану на припинення договірних зобов’язань між абонентами та іншими операторами, провайдерами, які зараз надають їм таку послугу”, – відзначили в ІнАУ.

У зв’язку з цим в асоціації вважають, що Київстар вдався до перехресного субсидування одних телекомунікаційних послуг за рахунок інших.

В ІнАУ також вважають, що метою такої кампанії Київстар є переманювання клієнтів інших провайдерів, після чого компанія “встановить реальні тарифи на послуги доступу до мережі інтернет, які будуть значно вище, ніж 10 грн / місяць”.

В Китаї розробили матеріал який можуть застосовувати в роботах

Роботи, які здатні до регенерації після отримання ушкодження, стали набагато ближче до реальності завдяки розробці нового матеріалу в Китаї.

За словами розробників, цей матеріал може здійснювати швидке і автономне самовідновлення в різних умовах, у тому числі в різних екстремальних середовищах.

До цього синтетичні матеріали, здатні імітувати саморегенеровані натуральні тканини, такі як шкіра і м’язи, розроблялися і використовувалися для створення електронної шкіри, електронних пристроїв і штучних м’язів. Між тим, для світових вчених відкритою залишалася проблема, як зробити ці матеріали стійкими до екстремальних умов, таким як наднизькі температури на глибині океану або агресивні кислотні та лужні середовища.

Новинка може самовідновитись за 10 хвилин при кімнатній температурі, після чого вона буде здатна витримати вагу, що в 500 разів перевищує її власну. Більш того, новий матеріал також продемонстрував високу ефективність у самовідновлення в умовах морозу в мінус 40 градусів за Цельсієм, висококонцентрованої солоної води при температурі мінус 10 градусів Цельсія, а також в кислотних і лужних середовищах.

Провідний дослідник Чжан Лей стверджує, що підсумки їх експерименту свідчать про гарні перспективи застосування нового матеріалу, що володіє високою еластичністю і розтяжністю, а також властивістю швидкої саморегенерації в суворих умовах.

Команда дослідників готова надалі працювати над розробкою самовідновлювальної штучної електронної шкіри, призначеної для використання в глибоководних морях і полярних регіонах.

Philips випустив монітор з функцією маскування контенту

Компанія Philips випустила монітор 242b1v із вбудованим режимом маскування контенту від очей сторонніх. Натисненням спеціальної кнопки зображення стає невидимим при погляду під кутом.

Основу монітора складає 24-дюймова IPS-матриця з роздільною здатністю 1920×1080 пікселів (щільність 93 PPI). При активації режиму приватності Philips Privacy Mode зображення на ній можна побачити лише при перегляді під прямим кутом.

Окрім режиму приватності монітор пропонує також інші режими для більшої зручності та економії. LightSensor використовує датчик для автоматичного налаштування яскравості залежно від освітлення в кімнаті. Датчик присутності на базі інфрачервоного світла визначає відсутність користувача перед монітором та автоматично зменшує яскравість. Виробник обіцяє економію електроенергії до 70%. Режим EasyRead обіцяє, що читання з дисплея буде наче з паперу.

Серед інших характеристик монітора – виходи VGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI (1.4 x 1). Також є USB-B x 1 (у висхідному напрямку), USB 3.2 x 4 (у низхідному напрямку), аудіо (вхід/вихід). Вбудовані динаміки мають потужність 2 x 2 Вт.

Підставка дозволяє налаштовувати поворот до 90 градусів і нахил -5…+35 градусів. Вага девайсу з підставкою складає 5,78 кг.

Ціна гаджета складає близько 14 тис. грн.

В США вчені заявили що можуть передбачити симптоми Covid-19

Вчені Інституту нейробіології Рокфеллерського університету Західної Вірджинії раніше заявили, що вони можуть з точністю до 90% передбачити симптоми коронавірусу за 24 години до їхнього початку.
Тепер, за 1.5 місяці, команда каже, що може передбачити симптоми COVID-19 за три дні до їхньої появи. Іншими словами, використовуючи спеціальне розумне кільце, потенційні хворі можуть дотримуватись лише трьох днів самоізоляції. Якщо хвороба не підтверджується, вони можуть продовжувати жити нормальним життям.

Ще в квітні, команда висловила надії, що їхній пристрій допоможе захистити працівників охорони здоров’я, які безпосередньо контактують із хворими на COVID-19. Про комерційний реліз, наразі, не зазначається.

Шведський стартап Wayout розробив автономну мікропивоварню

Пивоварня містить передову систему очищення води і працює на сонячній електроенергії.

Розробку розміром з контейнер тестуватимуть у Африці. Наразі компанія збирається відправити готову пивоварню на екокурорт в Національному парку Серенгеті у Танзанії. Пивоварня може очищати 70 тисяч літрів води на місяць. Установка здатна робити питною будь-яку воду, в тому числі знесолювати морську, і тому ідеальна для регіонів, де доступ до чистої водопровідної води обмежений.

Сонячні панелі, якими зовні обшита мікропивоварня, захищають від перебоїв з електроенергією. Максимально компактні модулі розроблені шведськими студіями Bernadotte & Kylberg І No Picnic.

Пивоварня використовується за передплатою, а все обслуговування WayOut бере на себе. Пивовару потрібно тільки завантажити інгредієнти, решту пивоварня зробить сама – від підготовки води до промивання обладнання після варіння.

Крім пива, можна виготовляти газовану воду — зі смаковими добавками або без них. У баках пивоварні може зберігатися 3 тисячі літрів готових напоїв. За якістю продукції і ходом роботи обладнання стежить головний офіс Wayout у Стокгольмі.

Також компанія розробила окремий модуль для очищення води. Один з перших виготовлених пристроїв був переданий Всесвітньому проекту «Голод», який відправить його в Уганду.

Більше інформації в телеграм каналі IT-Школа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp